Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: PING ve SNR Margin  (Okunma sayısı 1868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gaishinbu

• Geçerken Uğradım
  • *
PING ve SNR Margin
« : 23 Ocak 2019, 00:14:51 »
Merhaba arkadaşlar. Sorum: SNR Margin değerinin oyunlarda ping'e etkisi var mı?

Açıklama; Bir çok yerde araştırdım fakat bu konu hakkında ayrıntılı bir bilgi bulamadım. Oyunlarda yoğun yerlerde ping sorunu yaşıyorum. Örnek; PUBG de squat oynarken farklı bir grup ile çatışırken, Dauntless ta 4 kişilik bir parti ile boss keserken vs. Speedtest te pingim 8 gözüküyor, pubg de oynarken 60-70 civarlarında. Yani görünürde bir sıkıntı yok gibi. Modemde gözüken değerlerim şu şekilde;

{alt}

SNR değerim 8-9 civarıydı. Kopma,yavaşlama,çatlama patlama vs bir sorunum yok. Turknet kullanıyorum. Kullanabildiğim hız 22mbit. Bana gönderdikleri 35mbit civarıydı ben onu 26mbit e indirilmesini talep ettim ve resimde de görüldüğü gibi 26mbit oldu. Benim kullanabildiğim değerde bir değişiklik olmadı hala 22mbit kullanabiliyorum fakat SNR değerim 11-12 civarlarına yükseldi. Oyunlarda bir değişiklik olduğu hakkında kesin bir cevap veremiyorum çok uzun süre test etme şansım olmadı. Aklıma takılan konu hızımı daha da düşürürsem ping değerlerim iyileşir mi? Bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Asus modem alıp SNR değerimi kendim ayarlamak istiyorum. Modemin böyle bir özelliği olduğunu öğrendim. Benim modemim TP-Link ve böyle bir özelliği yok. Bu konuyu iyice öğrenmeden de gidip modem almak pek mantıklı değil. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı asuscu

• Yeni Üye
  • *
Ynt: PING ve SNR Margin
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2019, 14:48:25 »
iyi haber veremeyeceğim sana.

turknet turktelekom altyapısını kullanıyor.dolayısıyla eve kadar, fiber internetin olsa bile fiber kablo gelmiyor.bakır kablo geliyor.ki senin internet vdsl2 bu internet tipinde tamamen bakır kablo kullanılıyor.eğer ping inin veya latency nin düşük olmasını istiyorsan.fiber e geçmelisin. çok düşük olmasını istiyorsan internetin, modeme kadar fiber kabloyla gelmesi lazım.bildiğim kadarıyla turktelekom modeme kadar fiber kablo getirmiyor.modeme kadar fiber getiren bir superonline var galiba.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı asuscu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2019, 14:59:26 »
ayrıca senin ping attığın yer oyun sunucusu değil.speedtest in sunucusu yani sunucu türkiyede.ama oyun sunucuları yurtdışındadır. ping veya latency nin oyunda daha yüksek olması bundandır....

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı gaishinbu

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2019, 16:28:19 »
öncelikle zaman ayırıp cevap verdigin icin teşekkürler.aslinda demek istedigim pingimi dusurmek degil, amacim oyunlardaki yogun anlarda olusan problemi cozmek. maalesef fiber yok bulundugum bolgede. verdigim ping degerleri fikir olusturmak içindi. asil demek istedigim snr degerini iyilestirirsem yani hizimi dusurursem oyunlarda yogun anlarda yasadigim problemi cozebilir miyim?

Çevrimdışı asuscu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2019, 18:55:57 »
snr la bir alakası yok. problemi çözemezsin...

Teşekkür Edenler