Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: İnternet Sorunu (ACİL)  (Okunma sayısı 4790 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
İnternet Sorunu (ACİL)
« : 16 Eylül 2018, 20:23:45 »
Arkadaşlar bilgisayarımda internet ile ilgili sorunlar yaşıyorum.Geçen gün Opera tarayıcısını kurdum ve kendi VPN eklentisini kullandım.Bununla alakasımı var mı bilmiyorum.Sonra bilgisayara format attım ve tekrar bilgisayara chrome kurdum.Ancak bilgisayar bazı sitelerde(güvenli olduğundan emin olduğum) "Bağlantınız Gizli Değil" uyarısı çıkarıyor.Bu formattan önce kullandığım VPN eklentisi ile ilgili olabilir mi? Gerçi format attım ama. Ayrıca bazı sitelerde önceden kullandığım Ablock Plus çalışmaz oldu, reklamları gizlemiyor.Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: İnternet Sorunu (ACİL)
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2018, 22:07:08 »
Format atmak ile işletim sistemi ve daha önceki tüm programlar tamamen silinmiştir. Chrome kaldırıp yeniden kurmanızı öneririm. Ama bende de arada bağlantınız güveni değil mesajı çıkıyor. Bunu servis sağlayıcılar yapıyor olabilir.   Ne kadar yasal bilemiyorum. Gelen mesaj örneğin yasaklanmış olan vikipedia da da aynı.

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2018, 22:11:35 »
Format atmak ile işletim sistemi ve daha önceki tüm programlar tamamen silinmiştir. Chrome kaldırıp yeniden kurmanızı öneririm. Ama bende de arada bağlantınız güveni değil mesajı çıkıyor. Bunu servis sağlayıcılar yapıyor olabilir.   Ne kadar yasal bilemiyorum. Gelen mesaj örneğin yasaklanmış olan vikipedia da da aynı.
Chrome silip kurmayı 3 defa denedim.Durum değişmedi.VPN,DNS,IP bunlar hakkında hiçbir bilgim yok.Acaba diyorum bu vpn eklentisini kullanınca bilgisayarın bu ayarları tamamen değişmiş olabilir mi? Bu uyarı çıktığı sayfalarda altta yinede siteye girme devam etme seçeneği var.Bu şekilde bu sitelere girmek veya başka bu uyarı olmayan sitelerde şifre kullanmak güvenlimidir sizce? Vikipedia'da yasaklandığından beridir bu uyarıyı alıyorum.Ama ekşisözlük gibi temiz sitelerde bu hatayla daha önce hiç karşılaşmadım.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2018, 22:23:23 Gönderen: warcraft »

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 23:36:31 »
DNS için nette free DNS yazarak bulabileceğiniz numaraları kullanabilirsiniz ve bilinen bir sakıncası yoktur. Birçok erişim engelini bu sayede aşabiliyoruz. VPN yasaklı siteler  için işe yarıyor ama hızı ciddi olarak etkiliyor ve en iyileri de ücretli.
Siteden kaynaklanan güvensizlik mesajları her zaman felaket değil. Örneğin hürrüyet gazetesi (sanırım gönderdiği cokie ler yüzünden) güvenli değil mesajı ile çıkıyor bende. Bir süredir aldırmıyorum ve bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2018, 10:12:45 »
Aynı vpnleri bende kullanıyorum. Bende böyle bir hata vermiyor. Sanırım https güvenlik protokolünün kullanılamadığı sitelerde bu hatayı alıyorsunuz. Bu normal, internet tarayıcı bu konuda sizi uyarmalı ki evet bunu da yapıyor görünüyor.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2018, 20:12:18 »
DNS için nette free DNS yazarak bulabileceğiniz numaraları kullanabilirsiniz ve bilinen bir sakıncası yoktur. Birçok erişim engelini bu sayede aşabiliyoruz. VPN yasaklı siteler  için işe yarıyor ama hızı ciddi olarak etkiliyor ve en iyileri de ücretli.
Siteden kaynaklanan güvensizlik mesajları her zaman felaket değil. Örneğin hürrüyet gazetesi (sanırım gönderdiği cokie ler yüzünden) güvenli değil mesajı ile çıkıyor bende. Bir süredir aldırmıyorum ve bir sorun yaşamadım.
Sitenin solunda yazan "Güvenli Değil" yazısını bende takmıyorum.Ama siteye girince böyle bir uyarı alınca garipsedim.Çünkü bu hatayla önceleri çok nadir ve bilmediğim sitelerde alırdım.

Aynı vpnleri bende kullanıyorum. Bende böyle bir hata vermiyor. Sanırım https güvenlik protokolünün kullanılamadığı sitelerde bu hatayı alıyorsunuz. Bu normal, internet tarayıcı bu konuda sizi uyarmalı ki evet bunu da yapıyor görünüyor.
Ben Türktelekom internet kullanıyorum.Sizde ekşisözlük,habertürk(aklıma gelmeyen birkaç tane daha var) gibi sitelerde uyarı almıyorsanız benim internet yada bilgisayarda sorun var derim.Chrome güncellemesi yüzünden mi bilmiyorum.İnternette eski sürümlerini bulamadım.Hep güncel sürüme bağlıyor.

Çevrimiçi 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2018, 19:55:22 »
Chrome da bende aynı sorunlar oldu. Bunu chrome  yapıyor sanırım. Firefox veya opera ile deneyin.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW