Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Kingston laptop rami ömür boyu garantili midir?  (Okunma sayısı 1032 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
Kingston laptop rami ömür boyu garantili midir?
« : 11 Ağustos 2017, 01:05:17 »

Merhaba kuzenimin laptobuna windows 10 bellek tanılama testi yaptım biri hatalı gözüküyor. Servise götürmesini söyledim servis hata yok diyerek geri göndermiş o da sonrasında üstüne düşmemiş. Şimdi garantisi bitti ama kingston sitesinde ramlar ömür boyu garantili diyor laptop ramleri de buna dahil mi? Yalnız şöyle bir problem var eğer laptop üretimden iki farklı marka ram takılı olarak gelmediyse(ki zannetmiyorum). Serviste bi katakulli olmuş herale biri samsung diğeri kinston iki farklı marka var içinde. Daha önce sadece servis açmış laptobu. rami değişme şansı var mı acaba? Varsa söyleyeyim faturayı bulup peşine düşsün.
Lapop marka modeli.
SATELLITE L855-15L

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
Ynt: Kingston laptop rami ömür boyu garantili midir?
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2017, 08:43:11 »
Ramlerin ömür boyu garantisi sadece fabrikasında geçerli. Yani rami kingston ın fabrikasına gönderirsen değiştireceklerdir, bu laptop veya masaüstü olsun değişmez. Türkiye de böyle bir imkanın yok, burada garanti belgesinde yazan süre geçerli.

Laptoptan iki farklı ram çıkma ihtimalı bence yok. Ama servis ramin arızalı olduğunu düşünüp değiştirmiş olabilir, taktığı ram yine markanın kullandığı ramlerdendir. Bunu serviste değiştirildiğini kanıtlama imkanın yok bence, ancak tamir yapılan günün kamera kaydı mevcut ise kanıtlayabilirsin.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2017, 19:26:24 »
Klavye ve ram arızası için gitmiş. Klavyeyi değişip ramin sorunu yok diye geri göndermişler  ;7/

Ekleme: En iyisi kingston'u arayıp şansımı deneyeyim alırsalar bildiririm buraya benzer sorun yaşayan arkadaşlar için.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2017, 23:34:20 Gönderen: went-item »

Çevrimdışı mehmet

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2017, 10:54:37 »
Belki de sorunlu ram'i değiştirmiştirlerdir. servisin haberi yoktur :)

Çevrimdışı Kazsky

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2017, 14:33:58 »
    Şimdi notbook ta ne kadar ram var?
İthalatcı firma eski seri notebookları satılsın diye ram miktarını kendileri artırma yoluna gidebiliyorlar o yüzden sordum.Elime hiç acılmamıs 2-3 senelik notebooklarda  2 değişik marka ram olanlarını cok gördüm.Eski notebookların(5 sene onceki üretim) icinden  ellenmemiş tamir görmemiş notebooklarda 2 ram slotu dolu olanlarda ayrı marka ram cıkıyordu.
Üretici firma başvurusunda bozuk raminiz  büyük bir ihtimal değiştirilir.
Asus H110M-D - İntel İ3 6098P - Gskill Aegis 8 gb ddr4 2133 mhz - Ocz 240 gb trion 150 - Sandisk 480GB SSD Plus - Acer x233h - Frisby FC-S6040B - Win10 pro x64

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2017, 04:53:52 »
kuzene söyledim faturasına bulabilirse kingston ve toshibanın ikisiyle iletişime geçip şansını deneyecek tabi faturayı bulabilirse teşekkürler herkese