Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 8 gb ram var ama kullanılabilir 6 gözüküyor  (Okunma sayısı 1360 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OxyGen32

• Geçerken Uğradım
  • *
8 gb ram var ama kullanılabilir 6 gözüküyor
« : 07 Aralık 2017, 19:19:53 »
Arkadaşlar benim pc de 4 gb ram vardı bugün 4 daha taktım [/size]pc özelliklerde 8 gb yüklü bellek 7.90 kullabılabilir yazıyoama msinfo32.exe yazıp baktığımda ram gine 8 ama kullanılabilir 6 gb gözüküyor bunu nasıl düzeltirim

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: 8 gb ram var ama kullanılabilir 6 gözüküyor
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2017, 19:51:00 »
Büyük olasılıkla onboard grafik kartınız var ve 2Bb grafik için ayrılmış durumda. Böyle ise her şey yolunda demektir. Merak etmeyin.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: 8 gb ram var ama kullanılabilir 6 gözüküyor
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2017, 19:57:37 »
Gönderdiğiniz resme de baktım şimdi. Bellek için7.9 gb diyor. Siz onu 8 gb anlayın. Ayrıca 1.8 gb o an için kullanılıyor. İşletim isteminin yüklenmesi, açık veya arkada planda kullanılan programlar çalışmak için şüphessiz RAM kullanmak zorunda. Bunların toplamı resme göre 1.8GB Geriye yaklaşık 6 GB gibi bir RAM bölümü henüz kullanılmamış ve yapacağınız işlemler için boşta ve hazırda bekliyor.
:) Durum gayet normal ve  resimde RAM nerelerde kullanılmış vede boşta olan miktar gösterilmiş. Bir sorun yok. Eğer Onboard grafik kartınız olsa idi RAMın bir bölümü de orada kullanılmak üzere ayrılacaktı.