Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Bazı oyunları oynarken ekranın ani gidip gelmesi sorunu  (Okunma sayısı 1009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysndrmz94

• Geçerken Uğradım
  • *
Daha öncede yapmıştı bu sorunu ama kendiliğinden düzelmişti şimdi ilk önce fifa 18 oynarken yapıyordu sonra baya bir oynadım hiç sorun yoktu 1-2 hafta önce tekrar kurdum aynı sorun oldu sonra monitörden mi dedim tv ye bağladım pc yi yine oradada ekran karardı geri geldi ama oyun devam ediyor ısınmalara baktım ısınmalarda aşırılık yok normal sıcaklıklarda işlemci 40 derece oluyor ekran kartı taş catlasın 50 ekranım eski vga girişli ekran kartım gtx 660 dvi vga dönüştürücü ile kullanıyorum kablolar ise en az 8 senelik psu 600w işlemci fx6300 anakart ise asus m5a97 evo r2.0 güç yetmiyor desem sanmıyorum ama şöyle bir olay da oluyor dota 2 oyununu full kaliteye aldıgımda oluyor ama en düşüge cektiğimde hiç problem yok coğu oyunda da yapmıyor belilrli oyunlarda yapıyor çözemedim sorunu yardım eden olursa çok sevinirim sorun öyleki ekran kartınından olabilir kablolardan olabilir psu olabilir işletim sisteminden olabilir nasıl çözebilirim

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
Ynt: Bazı oyunları oynarken ekranın ani gidip gelmesi sorunu
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2018, 22:35:05 »
Mümkünse bir ekran kartı bulup deneyin. Ekran kartı yük binince yapıyor gibi.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Çevrimdışı ysndrmz94

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2018, 03:02:54 »
Deneyeceğim en kısa zamanda bugün şunu fark ettim oyunda iken yine full ayarlarda oyun menüsünde sorun yok bu fifa 18'de de geçerli ne zaman oyuna başladığı zaman yani dota'da maç haritasına geçiyim o zaman başlıyor gidip gelmeler birde oyun açık iken alt-tab yapınca da kapanma olmuyor buda şaşırtıcı geldi bana

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2018, 13:23:02 »
Ekran kartı kontrolü OK.
Ayrıca sorun çıkaran programların / oyunları bir başka kaynaktan yenidn kurmayı deneyin. Alt Tab kapanmaması ve arada flash kararmalar  bir program sorunu izlenmi de veriyor.

Çevrimdışı ysndrmz94

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2018, 18:36:42 »
Ekran kartı hala bulamadım ama sıcaklık değerlerini paylaşıyım dedim
oyunda gidip gelmelerin başladığındaki değerler bunlar
{alt}

/watch?v=a5VonyYy55Y video da çektim bakarsanız

Ekran kartını çıkardım işlemci bölümünü söktüm termal macunu baya kurumuştu temizledim ve yeni bir macun sürdüm şimdi taktım aynı oyunu aynı ayarlarda açtım bu sefer düzeldi galiba 10 dk oynadım bir problem gözükmedi sadece oyunda 60 dereceyi gördü ekran kartım
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2018, 20:40:43 Gönderen: ysndrmz94 »

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2018, 11:17:07 »
Sıcaklıklar aslında anormal değil. Ama yine de temizlik ve macun değişikliği arada yapılması  iyi olmuş. Umarım düzelir.