Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: samsung usb duo ürünlerinden garanti çıkıyor mu?  (Okunma sayısı 2295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *

Mrb Samsung duo usb aldım bir tarafı telefona öteki tarafı pc'ye takılan içinden garanti çıkmamıştı. Şimdi bozuldu garantiye vereceğim. N11'den aldım satıcı ürünü satmadığı için pislik çıkarıp destek vermiyor. Git Samsung'a diyor Samsung tamiri olmayan ürünlerde kullanıcıdan gönderilen ürünlerde servisimiz kabul etmiyor. İlla satıcı gönderecek diye pislik çıkarıyor. Zaten oturduğum şehirde arıza tespiti yapacak bir servis yokmuş güya(Alt tarafı usb 3 donanımı olan bir pc'ye takacaklar çalışıyor mu çalışmıyor mu zaten tamiri de yok ürünün). N11'e siz gönderin ürün arızası tespiti için dedim yanaşmadılar. Bu bellekten alan var mı aranızda ve yanında garanti geldi mi acaba? Eğer diğer kullanıcılarada ürün garanti belgesi olmadan ulaştırılmamışsa tüketici haklarında bunuda belirtmek istiyorum. Birde tüketici hakları konusunda yeterli bilgisi olan var mı? Madem oturduğum şehirde şehirde bu ürün için servis yok ki olsada. Ücretsiz kargo hizmeti ile ürünümü gönderme hakkım gibi bir hakkım var mı yok mu? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bu arada elimde faturası hatta kutusu var ürünün.

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
Ynt: samsung usb duo ürünlerinden garanti çıkıyor mu?
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2017, 23:24:46 »
Arkadaşa yeni toshiba uısb bellek aldım. Belleğin yanında sadece fatura vardı, satıcı sadece fatua yeterli dedi.

Sizin sorunuza istinaden toshiba usb bellek yetkili servisi multimedya bilişime mail yolu ile sordum. Cevapları ise "Sadece fatura yeterli" oldu.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2017, 10:00:58 »
Bilgisayar sektöründe ithalatçı yada distribütör konumunda olan firmalar sattıkları her ürünü seri kodu yada barkodu ile kayıt altına aldıkları için faturası genelde yeterli oluyor. Ancak cihazı direk olarak ilk elden satın almadığımız için araya giren bazı satıcılar sırf bürokrasi olsun diye garanti belgesini illada görmek istiyor. Bunu genelde beyaz eşya yada farklı ürün sektöründe de çalışan firmalar yapıyor. Zira bu sektörlerde garanti belgesini göstermeden kabul edilmiyor.
Asus Sabertooth Z170s, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon Fatality Pro,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 2 TB x1,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2017, 12:28:24 »
Şu an kayıtlı olduğum ilde değilim oraya gidince sıkıntı çıkmadan başvurmak için telden aradım sordum. Edevletten başvuracağım ürün arızalandı 3 tane aldım garanti çıkmadı diye. Madem öyle garanti çıkmaması mümkün değil gidin oradaki bilikişiyle görüşün aksi halde başvurmayın demeye getirdi  telefondaki görevli. Bilirkişideki görevlide telefondaki gibi deme ihtimaline karşı bu modeli alıp garanti çıkmamış kişiler varsa onları örnek gösteririm dedim. Artık usb'lerden çıkmıyormuş derim bakalım ne olacak artık. Online alışverişte garanti belgesi boş (tarih kaşe onay gibi şeyler olmadığından) aslında fatura olduktan sonra sıkıntı çıkarmamaları lazım ama!!!

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2017, 22:10:24 »
Bence; önce tüketici haklarına gidin; ne hakkınız olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini sorun. Ona göre hareket edin.
Yada yetkili servisi arayıp garanti belgesi olmadan yardım etmelerini aksi takdir de tüketici hakem heyetine başvuracağınızı ve konuyu forumlar da yazarak yaptığınız rezilliği anlatacağınızı söyleyin.
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Çevrimdışı went-item

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2017, 12:46:03 »
Bence; önce tüketici haklarına gidin; ne hakkınız olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini sorun. Ona göre hareket edin.
Yada yetkili servisi arayıp garanti belgesi olmadan yardım etmelerini aksi takdir de tüketici hakem heyetine başvuracağınızı ve konuyu forumlar da yazarak yaptığınız rezilliği anlatacağınızı söyleyin.
Samsung'u aradım ne tüketici hakları ne yaptığı rezilliği anlatacak olmam umurlarında olmadı. Papağan gibi aradığım yada canlı chat'ten yazıştıklarım aldığınız yer ile görüşün dedi. Garanti belgesinden bahsetmeden dahi bunu dediler. Garanti belgesi konusu içinde Garanti belgesinde italatçı firma yazıyor ithalatçı firma bilgisi olmadığında işin zor demeye getirdi Yok efendim samsung elektronik co lt... falan yazmalı bizim bakmamız için. Kutuya kullanım klavuzu yapıştırmışlar sticker şeklinde onda italatçı firma kısmı var tam olarak dediğiniz yazıyor diyince. Biz garanti düzenlemiyoruz mağaza ile görüşün dedi. Mağazaya garanti çıkmadı bunda yazdım. samsung aksesuar ürünlerde garanti 6 ay garanti belge olmasada fatura ile hizmet alabilirsiniz yazmış. Neyse pazartesi gidebilirsem gideceğim inş insaflıdır ordaki görevliler garanti belgesinin olmamasını bahane falan etmez yardımcı olurlar.