Çevre Birimleri > Diğer Çevre Birimleri

Kamera ve Mikrofon İçin Tavsiye

(1/3) > >>

Kemal Dogan:
Merhaba Arkadaşlar

Masaüstü bilgisayarıma kamera+mikrofon almam gerekiyor ve tavsiyeye ihtiyacım var. Sorularım...

1. Kamera ve mikrofonu ayrı ayrı mı alayım yoksa mikrofonlu kamera mı alayım. Profesyonel bir şeye ihtiyacım yok, orta seviye birşeyler almak istiyorum.

2. Özellikle kamerada hangi özelliklere dikkat etmem lazım.

3. 250 TL civarı bir bütçe için tavsiye edeceginiz modeller ne olur.

Teşekkürler

highwayE6:
1- Hemen her pc için web cam modeli mikrofona sahiptir. Eğer ekranın karşısına oturup görüşecekseniz bu mikrofonlar genelde yeterli oluyor. Ancak ses ile ilgili bir sorun yaşarsanız bir mikrofon ayrıca eklenebilir. Genelde uzun konuşmalarda kulaklık ile entegre mikrofonlar tercih edilebilir. Hatta iyice bir cep tel kulaklığı da iş görür.
2- Kamera için 720 p iyi bir kamera almanızı öneririm. Daha azı zaten çok eski teknolojilerden kalma uyduruk modellerdir. 1080 p çok özel görüntüleme ihtiyacınız yok ise sadece gereksiz değil aynı zamanda kötü ürünlerde çok fazla video  sıkıştırma yüzünden görüntü kalitesi düşük oluyor. İyi modellerde ise data daha fazlalaşıyor ve bant genişliği bazen sıkıntı olabiliyor. Doğrusu ve önerim,  iyi kalite (microsoft veya logitech gibi) markaların 720  modellerine bakmanız.  Bunlar aynı zamanda daha iyi mikrofona sahipler.
3- öneri için bildiğim bazı siteleri ziyaret ettim. Garip bir şekilde usb kamera sıkıntısı var. Dediğiniz fiyat aralığında yerli everest marka ürünler kötü gözükmüyor. Yıllardır piyasadalar ve bence uyduruk markalara göre iyiler.
İş bira size düşüyor. microsoft veya logitech  usb cameraları googlede arayıp size uygun fiyattakileri bir inceleyin derim. Bunlar sağlam ürünler. Ben microsoft cinema kullanıyorum ve az ışıkta bile yeterince iyi.

Kemal Dogan:
Kameraya acil ihtyacım oldugu için bugün Kadıköy'e gittim. Yazıcıoglu civarında dolaştım ancak çok fazla alternatif yoktu açıkçası. 450 TL'den başlayan Logitech'ler pahalıydı, bu nedenle almadım. 260 TL'ye Everest SC-HD03 aldım...

https://www.akakce.com/webcam/en-ucuz-everest-sc-hd03-full-hd-mikrofonlu-pc-kamera-fiyati,713301122.html

Görüntü kalitesi fiyatına göre iyi ancak mikrofon-ses vasat. Tavsiyem, görüntü sizin için önemliyse alın fakat ses önemliyse almayın...

Cevap için teşekkürler

highwayE6:
İyi günlerde kullanın. Ses sorun olur ise zaman içinde bir mikrofon ilavesi zaten mümkün

Kemal Dogan:
Mikrofonu ciddi anlamda sorunlu oldugu için iade edip yerine Logitech C270 aldım. Logitech'den hem ses hem de görüntü olarak memnunum.

Korona salgını nedeniyle elemanlarını home office şeklinde evden çalıştıran firmaların artması ve okullardaki uzaktan egitim nedeni ile ögretmen ve ögrencilerin yogun webcam talebinden dolayı webcam fiyatlarında çok ciddi bir artış var maalesef. Yurtdışında 25 pound'a (yaklaşık 245 TL) satılan Logitech C270 İstanbul-Kadıköy piyasasında 450 TL'den ucuza satılmıyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git