Çevre Birimleri > Diğer Çevre Birimleri

Klavye için fikir

(1/2) > >>

Darkguard:
Merhaba Arkadaşlar,

Klavye ile ilgili birkaç öneri konusu var forumda ancak benim aradığım özelliklerden farklı olmaları sebebiyle yeni konu açmayı uygun buldum.

Ben çevirmenlik yapıyorum ve günlük yaklaşık 12 - 15 bin kelime yazıyorum. Yakında bu miktar biraz daha artacak bu yüzden yazı yazmak için "mükemmel" klavye arayışına girdim. Şu anda Logitech G710+ kullanıyorum. Tuşlar yumuşak, gayet sağlam ancak yüksek tuş yapısında olduğu için bileklerimde sürekli bir ağrıya sebep oluyor. Önceden Logitech K520 kullanıyordum, onun da tuşları bir garip genişlikteydi, o da ağrı yapıyordu.

Diyeceğim odur ki :) öyle bir klavye olsun ki, tuşları ince yapıda olsun ve çok yumuşak olsun. Yazarken sanki elimi tereyağ üzerinde gezdiriyormuş gibi hissettirsin :) Microsoft'un bilek yapısına uygun bazı klavyeleri var ancak emin olamadım alışılır mı, rahat mıdır. Kullanan ve gün içinde bol bol yazı yazan arkadaşlar görüşlerini bildirirse çok memnun olurum. Ciddi bir rahatsızlık öncesi artık önlem almak istiyorum.

Saygılarımla.

levis:
Demek istediğini anladım.  :) Benim eski klavyem gayet ince yapıdaydı. A4 tech e bakmanı öneririm. Tabi hala istediğin modelde klavye üretiyorlarsa. Şimdiki klavyelerin çoğu daha kalın.

Darkguard:
Cevap için teşekkür ederim Levis. A4 Tech'in ince tuşlu pek modelini göremedim. Çok takoz görünüyorlar, emin olamadım :)

http://www.sanalmarketim.com/logitech-k360-grey-black-kablosuz-klavye-tr-920003084/p_11434/

Bu ürün hakkında bilgin var mı?

levis:
Eskiden vardı. Demekki artık yokmuş.  :)
Malesef o ürünü bilmiyorum. Ben de Logitech Mk 700/710 setini kullanıyorum.

Darkguard:
Tuş takımı MK510'a benziyor sanırım. Peki sizce nasıl klavye?

Yazı yazmak için uygun mu yoksa http://www.microsoft.com/hardware/_base_v1//products/sculpt-ergonomic-desktop/mk_SEDT_otherviews01.jpg şöyle bir şeyler mi alayım?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git