Çevre Birimleri > Diğer Çevre Birimleri

oyuncu klavyesi ve faresi almak istiyorum yardım

(1/1)

bordobereli94:
başlıktada belirtiğim üzere arkadaşlar oyuncu klavyesi ve mouse si almak istiyorum önerdiğiniz markalar nelerdir
logitech.a4tech xl.razer gibi markalardan almayı düşünüyorun sizce hangisi iyidir birde arkadaşlar klavye hızları var 1000hz diyor vs bunlar ne işe yarar.

yine farelerde dpi diye bir özellik var ne işe yarar dpi ili mouse mi almak lazım yoksa dpi siz mousemi almak lazım dpi li olcaksa ben pointblank cs tarz oyunlar oynuyorum birde starcraft 2 ve skyrim oynuyorum
ona göre alacağım arkadaşlar gördüğünüz üzere bilgim az desteklerinizi bekliyorum.

birde dpi olursa kaç dpi li olur 2000. 5000 kadar dpi mouseler var bunlar ne işe yarar pointblank oynuyorum pompalı silahı dışında kimseyi vuramadım bütçede sorun yok ama klavye tarzı mouse istemem yani farede 2 tane yada 3 tane
ataya bileceğimiz tuş olmalı daha fazla olursa klavye gibi fare olur.oda bana göre oyuncu faresi olmaz klavyeye gerek kalmaz vesselam.

gouranga:
Razer tamamı ile oyun ekipmanları üretmeye yönelmiş bir firma. Logitech'in ise geniş bir yelpazesi var ama oyun için ürettiği donanımlar oyuncular arasında genel olarak kabul gören ürünlerdir. A4 Tech ise her ne kadar orta seviyede kullanılabilir ürünleri varsa da, oyun için ürettiği donanımların teknik özellikleri ne kadar parlatılmış olsa da kalite olarak bence hiç tatmin edici değil. Cooler-Master ve Thermaltake'in ürünleri de iyidir. Zaten incelersen fiyatlarının arasında da çok fark olduğunu göreceksin bu ürünlerin, karşılaştırmak mantıksız yani.

Dpi= Dots per Inch yani inç (2.54 cm) başına düşen nokta sayısı demek. En kaba tabirle mouse'un hassasiyeti, bir inçi 5000'de bir hassasiyetle ilerleyebiliyor diyebiliriz 5000 dpi mouse için. Yüksek olması iyidir.

Ama sadece dpi'ye bakılmaz iyi bir mouse'ta. Lazer mouselar her türlü optik mouselar daha iyi benim gözümde, çünkü yüzey seçmiyorlar optikler kadar. Ayrıca lift-off distance, mouse acceleration, sensörün kalitesi vs. vs. diye derinine dalarsak işin içinden çıkamayız.  :) Alacağın mouse kadar üstünde kullanacağın mouse pad de önemli.

Son olarak sana tavsiyem uluslararası FPS- RTS turnuvalarına katılmıyorsan, manyaklık derecesinde MMORPG oynamıyorsan 100 TL civarını çok geçme mouse alırken. İlk bakacağın şey eline nasıl oturduğu olsun, teknik olarak en iyi mouse bile olsa elini rahatsız ediyorsa tat alamazsın.

bordobereli94:
gouranga kardeşim ilgi ve alakan için çok teşekkür ederim rica etsem point blank (cs tarzı oyun) oyunu oynuyorum bunun için mouse ve klavye önerirmisin dediğin gibi ulusal turnuvalara ve mmorpg
oynamıyorum sadece point blank,far cry 3,skyrim vs oyunlar oynuyorum bu oynadığım oyunlara göre 
sana göre nasıl bir oyuncu klavyesi ve faresi gider bana önerirmisin. bulduğun internetteki fiyatları kopyala yapıştırırmısın. vesselam makrolu klavyede olabilir mousede 3.4 yeterli olur makro sayısı

levis:
Kısa zaman önce bende klavye mouse aradım. Tabi almışken iyi bir şey olsun dedim ama fiyatlar baya yüksekti. Bende Logitech MK710 set aldım. 2 ay kadardır kullanıyorum. Gayetde memnunum.

http://www.vatanbilgisayar.com/Klavye/logitech-920-002439-mk710-nano-unifying-wireless-desktop/productdetails.aspx?I_ID=46605

bordobereli94:
klavye a4 tech x7 aldım ve fare olarak da bloody v3 aldım. gayet memnunum :) mekanik klavyeler 300 400 tl fareleride bi o kadar var malesef bir klavyeye o kadar vereremiceğimden dolayı bunu aldım bunlarda güzel tavsiye ederim :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git