Çevre Birimleri > Diğer Çevre Birimleri

Tunçmatik 1000va ups akü sorunu

(1/3) > >>

nightmare8976:
Merhaba arkadaşlar
Bende tunçmatik 1000va ups var.Sorunsuzca bugune kadar kullandım ama Bugun bir 10sn self test yapım dedim ups akü moduna geçince elektrik bir anda gitti herşey kapandı. Sonradan upsyi kapatıp açınca düzgün çalıştı ama fişi çekince ups kapanıyor yani akü durumuna geçmiyor.Tunçmatiğin kendi yazılımından baktığımda akü kapasitesi %100, akü voltajı 27.1 olarak görüyorum. İçini açıp akülerde elektrik varmı diye kontrol ettim her iki aküde de elektrik var. Tahminimce şarj olmuyorlar galiba.Yetkili servise vermeden önce benim yapabileceğim bir şey varmı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

levis:
Bence şarj oluyor ama elektirk kesintisi olduğunda devreye girmiyorlar. Servise göstermeni öneririm.

senegalli:
aç-kapatı temizleyin..

gouranga:
Bence akülerin ömrünü doldurmuş olması en büyük ihtimal. Ölmüş cep telefonu ya da laptop bataryası gibi düşünebilirsiniz. Multimetre ile yapılan voltaj ölçümü akünün sağlığı ile ilgili kesin fikir vermez.

El beceriniz varsa eşdeğer voltaj ve Ah değerine sahip aküler ile değiştirin aküleri, çok büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

25neo:

--- Alıntı yapılan: gouranga - 27 Kasım 2013, 15:21:51 ---Bence akülerin ömrünü doldurmuş olması en büyük ihtimal. Ölmüş cep telefonu ya da laptop bataryası gibi düşünebilirsiniz. Multimetre ile yapılan voltaj ölçümü akünün sağlığı ile ilgili kesin fikir vermez.

El beceriniz varsa eşdeğer voltaj ve Ah değerine sahip aküler ile değiştirin aküleri, çok büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

--- Alıntı sonu ---
Bence de akülerin ömrü tükenmiştir. Yeni aküler ile denemek lazım.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git