Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Led ampul-Led florasan öneri, tavsiye, deneyimler herşey  (Okunma sayısı 3225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 25neo

• Onursal Üye
Led ampul'e geçme fikrinden sonra yaptığım araştırma ve alışveriş sonucunu yazmak istiyorum.

Led ampuller teknolojisinden dolayı tasarruflu ampullere göre daha sağlıklı ve daha uzun ömürlüler.
Daha sağıklılar çünkü civa içermiyor ve ısınmıyorlar. 50.000 saate kadar ömür biçiliyor ısınmadıkları için sanırım.

9 metre kare odada 8w led ampul bana yetrli ışık sağladı, yüksek ışıktan hoşlananlar 9m2 de 10-12w tercih etmeliler.
Bu tercih alınan markaya göre değişebilir şöyle ki; almış olduğum bir 12w lık ampul, başka marka 8w ampul den daha az ışık yaptı.

Seçim yaparken Lümen(ışık ölçüm birimi) veya watt değerlerine bakacaksınız ama çoğu söyledikleri değerlere ulaşamadığı yorumlardan ve deneyimlerimden belli oluyor. Bu yüzden ampul alırken evde denemeniz lazım yada evde kullanmış olduğunuz tasarruflu ampul ile led ampulü yan yana görmeniz gerekir ki işinizi görecek mi görmeyecek mi ancak anlayabilirsiniz.

Alabiliyorsanız bir adet denemelik alın, yada yerel satıcıdan alıyorsanız memnun kalmadığınız takdirde iade edeceğinizi belirtin.

Markalı ürünler(osram,philips,next vs) ürünler 6-8 waatı 15-20 tl fiyatlardan başlıyor.
Piyasada bir çok farklı isim altında çin malları dolmuş durumda,fiyat olarak 5 tl ye led ampul bulmak mümkün.

Ben LEDOLET markasını aldım ve kullanmaktayım. %100 yerli üretim olan firma gerekli belgeleri almış faturalı ve garantili ürünlerini uygun fiyatlı olarak internetten satışları mevcut.

http://www.gittigidiyor.com/arama/?satici=ledfloresan

Kalite olarak yeterli kaliteye sahip LEDOLET'i yerli malı ve fiyatıda uygun olduğu için tercih ettim. İyi kide tercih etmişim. Başka aldığım ve baktığım çin mallarından daha kaliteli olduğu elinize alınca anlıyorsunuz zaten. Omax marka 12w aldığım çin üretimi lambayı takınca misafirliğe gelen arkadaş bu(omax 12w) Ledoletin 8w ampulünden daha az ışık yaptığını söyledi ve öyleydi zaten. Her ikisini de elinize alınca kalite farkı da belli oluyor.

Led ampullerin yanı sıra florasan kullananları da düşünmüşler, led florasanlar da aynı markada bulmak mümkün.
Led ampul-florasan almak isteyenlere LEDOLET i denemelerini rica ediyorum. Neden bir türk malı bu işte marka olamasın ki? Alıp destek olalım arkadaşlar, kalite diye diğer markalara fazla para vermeye gerek yok.

Bu arada led ampulleri bir buçuk aydır kullanıyorum ve son gelen faturam %25 daha düşük geldi. Led ampullerden sonra olması sanki bundan kaynaklı gibi düşünmeme sabep şuan için. İleri ki zamanlarda belli edecek tabiki ...

Biraz uzun oldu ama faydalı bir yazı olacağını düşündüğüm için yazıyorum, herkesin bundan sonra artık led ampullere dönmesi sağlık, ekonomi ve çevre duyarlılığı için gerekli.

Sorularınız var ise yardımcı olmaya hazırım...
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2015, 09:04:24 Gönderen: 25neo, Düzenleme Nedeni: Güncelleme »
AMD FX 8-Core Black Edition FX-8120 - Cooler Master Hyper 212 Plus
Gigabyte 990XA-UD3 Usb3 Sata3
Corsair Vengeance (4X4) 16 GB 1600
Sapphire HD 7870 OC Edition 2Gb
Memoright Maximum 240 gb SSD + Seagate 1 Tb
AOC  22" Led 2 ms
Cooler Master HAF 932
High Power 650W 80+ Modüler
Samsung Dvd-RW

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
Ynt: Led ampul-Led florasan öneri, tavsiye, deneyimler herşey
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2015, 23:09:10 »
Henüz led ampulleri denemedim. Tasarruflu denilen ampuller ise pekde tasarruflu sayılmaz zira elektriği az harcasa da ne yazık ki üstlerinde yazan 3000 saat 5000 saat ömrü sürdüremiyor. Hemen telef oluyorlar :)

Birde ben bunlara alışamadım. Bana loş geliyor ışığı niyeyse. Bulabildiğim en güçlü olanını alsamda odanın yarısı aydınlanmıyor. 
Asus Sabertooth Z170s, Core i7 6700k,
Asus GTX 970 Strix 4 GB 256 bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon Fatality Pro,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 2 TB x1,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,