Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Mozilla Firefox 4.0 indir download  (Okunma sayısı 10073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KVR1333D3N9

• Ziyaretçi
Ynt: Mozilla Firefox 4.0 indir download
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2011, 12:53:15 »
Firefox 4

flasgethe uyumsuz , bunun bir çaresi yokmu acaba ?

Çevrimdışı Dr_House

• Tiryaki
  • **
  • Donanım, Overclock, Internet, Yazılım
« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2011, 16:10:57 »
Google Chrome Kadar, google'ı hızlı açan bir tarayıcı görmedim. Simgesine tıklar tıklamaz açılıyor. ( Önbellekten yüklüyor, çok zekice).
Ayrıca testlerde de gördük, IE9'un ardından Chrome geliyor fakat ben IE9 kullanmam. Kullanışsız ve kaba bir yazılım.

Donanım, Yazılım, Overclock , Internet, Ağ ve Güvenlik
Birhan KAR

KVR1333D3N9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2011, 16:48:35 »
Google Chrome Kadar, google'ı hızlı açan bir tarayıcı görmedim. Simgesine tıklar tıklamaz açılıyor. ( Önbellekten yüklüyor, çok zekice).
Ayrıca testlerde de gördük, IE9'un ardından Chrome geliyor fakat ben IE9 kullanmam. Kullanışsız ve kaba bir yazılım.

Google chrome'nin hızlı olması iyi bir tarayıcı olduğu anlamına gelmiyor bence. Chrome bence stabilitesi zayıf olan bir tarayıcı. Sitelerde gezinirken sayfa açılışlarından bu anlaşılıyor

Hatta biraz yüklendiğimde bir kaç defa çökerttiğimde olmuştur :D

Çevrimdışı Dr_House

• Tiryaki
  • **
  • Donanım, Overclock, Internet, Yazılım
« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2011, 17:50:21 »
Benim gibi sıradan bir kullanıcı için, hızlı olmaıs yeterlidir. Ama çökmesi gerçekten kötü oluyor. Beklenmedık bır anda tum sekmeler kapanması  :-\

Donanım, Yazılım, Overclock , Internet, Ağ ve Güvenlik
Birhan KAR

Çevrimdışı ioz

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #14 : 12 Nisan 2011, 18:11:19 »
Ff 4 ü daha önceden Ff yüklenmemiş bir bilgisayara kurarsanız mesele yok, hız ve kullanım kolaylılığının keyfini hemen çıkarabilirsiniz. Ama eski bir sürümden yükseltme yapacaksanız asla eski sürüm üzerine yüklemeyin, eklenti ve ayarlar Ff 4 ün düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Yapılması gerekenler;
1- Eski sürümdeki yer imleri ve ayarlarınızı (eklentileri değil) Mozilla Backup aracını kullanarak yedekleyin.

2- Eski sürümü muhakkak bir unistall programı (mesela Smarty Uninstall) kullanarak kaldırın, programın bulduğu artık klasör, dosya ve registry girdilerini temizletin.

3- Ff 4 ü yükleyin, Mozilla Backup aracını kullanarak yedeklediğiniz verilerinizi tekrar yükleyin.

4- Artık Mozilla sayfalarından Ff 4 e uyumlu eklentiler, temalar bularak yükleyebilirsiniz.

çok gereksiz bir yorum.

doğrudan üstüne kurdum. hiç sorun çıkarmadı.
x,x,x,x eklentileri çalışmayacak devem ediyyimi dedi evet dedim.

Gayet sorunsuz devam ediyor.

bende bellek kullnımı  300MB dan aşağı inmez en az 20-50 arası sekme açıktır. 1 GB gördüğüm çok olmuştur. Ama çökme 2 defa flash yada silverlight sebebiyle oldu.

ie9 bugün kulandım. chrome dan ve firefozdan çok yararlannılmış

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
« Yanıtla #15 : 12 Nisan 2011, 21:46:42 »
Yaşasın Opera.  @:b
If I could start my life from scratch
If I could take away the pain off my past
If I had another chance I would do just that
I'd give anything jus' to go right back.

Çevrimdışı motan

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2011, 01:04:01 »
çok gereksiz bir yorum.

"Gereksiz" izafi bir terimdir, size göre gereksiz olan bir başkasına kurtarıcı gelebilir. Ben "eklenti ve ayarlar Ff 4 ün düzgün çalışmamasına neden olabilir" dedim, "neden olur" demedim. Forumlarda, özellikle pc gibi çok dal budaklı bir konunun forumlarında önerilenler bir tek kişinin "gerekli" veya "gereksiz" görmesine bağlı değildir. Okursunuz, konuda probleminiz varsa önerilen çözümü denersiniz, yoksa geçersiniz. İnterneti konuyla ilgili biraz dolaşırsanız bu problemle karşılaşan pek çok kişiye rastlar, demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Biraz daha anlayışlı olmanızı tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2011, 02:19:57 Gönderen: motan »
Asus M2N-CM DVI, Athlon64 3500+ AM2, Kingston HyperX Dual DDR2 1066Mhz 2048Mb, Geforce 7100, Seagate Barracuda SataII 300Gb, IBM Deskstar Ata 80Gb, Samsung Writemaster DVD RW Lightscribe External, Twinhan Starbox TV Satelitte USB, Dell 2007FPW Ultrasharp 21.0" LCD Widescreen, Canon Pixma MP630

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
« Yanıtla #17 : 13 Nisan 2011, 01:20:07 »
çok gereksiz bir yorum.

bende bellek kullnımı  300MB dan aşağı inmez en az 20-50 arası sekme açıktır. 1 GB gördüğüm çok olmuştur. Ama çökme 2 defa flash yada silverlight sebebiyle oldu.

ie9 bugün kulandım. chrome dan ve firefozdan çok yararlannılmış
sizin sorun yaşamamış olmanız, yukarıdaki yoruma gereksiz demenizi gerektirmez. Zira ben de eski sürümün üstüne kurunca sorun yaşamıştım.

Çevrimdışı mehmet

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2011, 09:31:19 »
20-30 sekme açınca fazla memory kullanması normal de, 2-3 sekme ile uzun süre çalışınca memory'i bu kadar kullanması normal değil sanırım. Bazı durumlarda memory'i boşaltamıyor olması gerek.
Mesela işimdi 200mbyte idi. 2 sekme kapattım; sahibinden.com ve bir teknoloji sitesi (forumdan PSU önerisi). 40mbyte azaldı, 160'a indi. Bir sekme 20mbyte gibi?

Çevrimdışı banucan

• Geçerken Uğradım
  • *
Mozilla Firefox hakkında tüm detaylı bilgi için çok teşekkür ederim indirson.com/firefox türkçe ve son sürümünü indirdim kullanıyorum eski sürümü sürekli hata raporu veriyordu kurtuldum sonunda inş  site paylaştım ama internet tarayısınının son sürümü vardı umarım faydalı olur
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2017, 18:54:28 Gönderen: banucan »