Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: VPN Hakkında  (Okunma sayısı 5395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
VPN Hakkında
« : 01 Ekim 2019, 01:10:58 »
Arkadaşlar Dotvpn,Ultrasurf gibi ücretsiz vpn programlarını kullanmak güvenli midir? Varsa güvenli olan önerebilirmisiniz?

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
Ynt: VPN Hakkında
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2019, 08:12:16 »
Açıkçası ben çokda güvenilir olduklarını düşünmüyorum ama mecbur kalınca kullanmak zorundayız. Opera tarayıcısı ile CyberGhost Chrome eklentisi kullanıyorum.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici x3,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2019, 13:55:34 »
Levis gibi CyberGhost Chrome eklentisini bende kullanıyorum. Saü üstte logosu var. Sadece gerekli durumlarda ON yapıyorum. Bir sorunu yok. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı afterx

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2019, 16:34:41 »
cyber ghost güvenlidir

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2019, 16:40:08 »
Levis gibi CyberGhost Chrome eklentisini bende kullanıyorum. Saü üstte logosu var. Sadece gerekli durumlarda ON yapıyorum. Bir sorunu yok. Tavsiye ederim.

Peki vpn kapalıyken tamamen güvendemiyiz? IP, DNS herneyse kötü niyetli kişiler tarafından çözülmüş veya kopyalanmış olamazmı. Öğrenmek istediğim VPN kapalı iken tamamen güvendemiyiz değilmiyiz? Ayrıca vpn sadece bilgiler açısından mı risk taşıyor bilgisayara mining virüsü falan bulaştırması mümkünmüdür?

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2019, 18:16:01 »

Peki vpn kapalıyken tamamen güvendemiyiz? IP, DNS herneyse kötü niyetli kişiler tarafından çözülmüş veya kopyalanmış olamazmı. Öğrenmek istediğim VPN kapalı iken tamamen güvendemiyiz değilmiyiz? Ayrıca vpn sadece bilgiler açısından mı risk taşıyor bilgisayara mining virüsü falan bulaştırması mümkünmüdür?

Hiç bir site tam anlamıyla güvenli sayılmaz. Bunun vpn ile alakası yok. Girdiğin sitede zararlı bir yazılım varsa sana da bulaşabilir. O yüzden bir güvenlik yazılımı öneririm.
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2019, 21:12:33 »
Güvende olmamanın şartları VPN kullandığımız için olmaz. Levisin örneğindeki gibi download edilen siteden tutun beklenmedik koşullar olabilir ama ben bu olasılıkları çok düşük görüyorum.
Benim VPN yüklediğim yer direkt olarak google nin kendi mağazası üzerinden. Güvenlik sorunu yaşamadım ve böyle bir olasılığı düşük buluyorum. Esas sorun VPN kullanarak girdiğiniz sitelerden kaynaklanabilir ama aracılık yapan VPN bundan sorumlu tutulmamalıdır. Sizin DNS ve IP numaranızı girdiğiniz hemen her site zaten bilebiliyor. Bu bir sır değil günümüzde. Üstelik VPN ile sanal bir DNS ve I numarası ile seyaahat ettiğinizden tesit edilmeniz çok daha güç olacaktır. Üstelik kullandığım uygulama süresiz ve bedava.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2019, 23:10:03 »
İnternet de güvenlik diyorlar, yok cihazınıza sızarlar diyorlar falan filan. Açıkçası bunca yıldır bilgisayar ve internet kullanıyorum. Hiç bir yere sızan eden olmadı. Zaten durduk yere sizin bilgisayarınıza birisi dur şuna sızayım demez.

Genellikle olan şudur. Bir siteden alışveriş yaparsınız yaparken de daha sonradan tekrar uğraşmayayım diye kredi kartı bilgilerinizi kayıt ederseniz o sitenin sunucularının hacklenmesi söz konusu olabilir yada alışveriş yaptığınız site direk olarak dolandırıcı sitesidir siz kart bilginizi verdiğinizde zaten kendi elinizle bilgileri vermiş olursunuz.

Bilgisayarımızla daha ne yapıyor olabiliriz ki direk bizi hedef alsınlar :)

Tabi bunun dışında virüs bulaşabilir onun içinde olup olmadık sitelere girmemek yada güvenilir bir virüs programı kullanmak lazım.

Vpn programını ben yasaklı olan sitelere girmekte kullanıyorum. Güvenlik gereği için kullanma ihtiyacı duymadım hiç.
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,

Çevrimdışı warcraft

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2019, 09:18:30 »
Güvende olmamanın şartları VPN kullandığımız için olmaz. Levisin örneğindeki gibi download edilen siteden tutun beklenmedik koşullar olabilir ama ben bu olasılıkları çok düşük görüyorum.
Benim VPN yüklediğim yer direkt olarak google nin kendi mağazası üzerinden. Güvenlik sorunu yaşamadım ve böyle bir olasılığı düşük buluyorum. Esas sorun VPN kullanarak girdiğiniz sitelerden kaynaklanabilir ama aracılık yapan VPN bundan sorumlu tutulmamalıdır. Sizin DNS ve IP numaranızı girdiğiniz hemen her site zaten bilebiliyor. Bu bir sır değil günümüzde. Üstelik VPN ile sanal bir DNS ve I numarası ile seyaahat ettiğinizden tesit edilmeniz çok daha güç olacaktır. Üstelik kullandığım uygulama süresiz ve bedava.
İnternet de güvenlik diyorlar, yok cihazınıza sızarlar diyorlar falan filan. Açıkçası bunca yıldır bilgisayar ve internet kullanıyorum. Hiç bir yere sızan eden olmadı. Zaten durduk yere sizin bilgisayarınıza birisi dur şuna sızayım demez. Genellikle olan şudur. Bir siteden alışveriş yaparsınız yaparken de daha sonradan tekrar uğraşmayayım diye kredi kartı bilgilerinizi kayıt ederseniz o sitenin sunucularının hacklenmesi söz konusu olabilir yada alışveriş yaptığınız site direk olarak dolandırıcı sitesidir siz kart bilginizi verdiğinizde zaten kendi elinizle bilgileri vermiş olursunuz. Bilgisayarımızla daha ne yapıyor olabiliriz ki direk bizi hedef alsınlar :) Tabi bunun dışında virüs bulaşabilir onun içinde olup olmadık sitelere girmemek yada güvenilir bir virüs programı kullanmak lazım. Vpn programını ben yasaklı olan sitelere girmekte kullanıyorum. Güvenlik gereği için kullanma ihtiyacı duymadım hiç.

Açıklamalar için teşekkürler. Öğrenmek istediğim ücretsiz vpn yazılım vb eklentilerin ne derece güvenli olduğuydu ve verdiğiniz cevaplar oldukça açıklayıcı olmuş. Ben zenmate kullanıyorum ücretsiz taraycı eklentisi olarak. Ne derece güvenlidir bilmem ama benimde başıma birşey gelmedi.
Virüslü sitelere girmemeye özen gösteriyorum zaten windows kendi antivirüs yazılımı var ekstra bir şey kurmadım.
Bahsettiğiniz alışveriş kredi kartı vs bilgilerinin çalınması, birde bir ara vardı mining virüsü falan ekran kartlarını öldüren bu gibi virüslerden olabildiğince uzak durmak istiyorum. Gerekirse vpn kullanmam.