Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Dizi Tavsiyeleri  (Okunma sayısı 54139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı g.c.

 • Moderatör
 • Eski Kurt
 • *****
 • İleti: 2,157
 • Oyun Bitince Piyonda Şahta Aynı Kutuya Konulur....
Dizi Tavsiyeleri
« : 06 Şubat 2011, 04:36:14 »

Evet ihtiyaç! üzerine dizi araştırma-inceleme başlığımız forumumuza hayırlı olsun diyorum. O0

Kategoriler halinde Türkiye'de pek adı duyulmamış ancak müptelası olacağımız dizi tavsiyelerini bu başlık altında paylaşıyoruz.


İlk Bölümümüz; Suç | Dram | Gizem | Gerilim

Numb3rs (2005-2010)

{alt}

Rating:7.3 (7,365 Oy)

Sezon:6.Sezon

Alıntı
Numb3rs, Amerika CBS kanalında yayınlanan bir polisiye, drama dizisidir. Türkiye'de Dizimax kanalında yayınlanır.

Numb3rs dizisi, FBI Ajanı Don Eppes ve matematik profesörü kardeşi Charlie Eppes etrafında geçiyor. Don, Los Angeles'ta işlenen bir cinayeti araştırırken kardeşi Charlie, davanın çözümünde matematiği kullanarak çözüme ulaşır. Bu olaydan sonra Charlie'de abisiyle beraber danışman olarak FBI'da çalışmaya başlar. Matematik dehası olan Charlie, davaların çözümünde matematik formüllerini ve denklemlerini kullanarak davaların çözümünde FBI ekibine çok faydalı bilgiler sağlamaktadır.

Dizi, 2006 yılında Emmy Ödülleri'ne aday olmuştur.

Ayrıntılı bilgi için ; http://www.turkcealtyazi.org/mov/0433309/numb3rs.html

Burn Notice (2007- )

{alt}

Rating:8.3 (1,336 Oy)

Sezon:6.Sezon

Alıntı
CIA Ajanı olan Michael Westen, bir operasyon sırasında "burn notice" alarak görevinden uzaklaştırılıyor. Diziye adını veren bu "burn notice", ajanların teşkilattan kovulmasını gösteren teknik bir terimdir.

Michael, olayın şokundan kurtulur kurtulmaz teşkilattan neden atıldığını araştırmaya başlıyor. Diğer yandan da para kazanabilmek için CIA'de elde ettiği yeteneklerini kullanarak insanlara, arkadaşlarına, komşularına yardım etmeye başlıyor. Tabi ki güzeller güzeli yardımcısı Fiona'yı unutmamak lazım. Fiona, eski bir I.R.A üyesi, aynı zamanda Michael'ın eski sevgilisidir. Özellikle bomba yapma konusunda uzmandır, Michael'ın sağ koludur. Dizinin diğer 2 aktif karakteri ise eski özel kuvvetler üyesi Sam ve Michael'ın annesi Madeline'dir.

The Mentalist (2008- )

{alt}

Rating:8.3 (1,131 Oy)

Sezon:3.Sezon

Alıntı
The Mentalist, Amerikan CBS televizyonunda yayınlanan bir polisiye, drama dizisidir. Türkiye'de Dizimax kanalında yayınlanır.

Patrick Jane, Kaliforniya Araştırma Bürosu'nda cinayetlerin çözülmesinde kendine has yöntemler kullanan eski bir medyumdur. Telekinezi gibi psişik güçleri olduğu ve bu güçlerini kullanarak cinayetleri çözdüğü söyleniyor fakat numara yapıp yapmadığını tam olarak bilmiyoruz. Patrick Jane, uyguladığı yöntemlerle tepki alsa da davaları çözüme kavuşturmada ki sihirli gücüyle kendine hayran bırakmaktadır. Patrick gerçekten medyum mu? değil mi? dizi bunu izleyicilere bırakıyor.

The Mentalist, 35. People's Choice Awards'a "En Favori Yeni Drama Dizisi" dalında aday olmuştur.

Ayrıntılı bilgi için; http://www.turkcealtyazi.org/mov/1196946/the-mentalist.html

The Event (2010)

{alt}

Rating:7.4 (2,236 Oy)

Sezon:1.Sezon

Alıntı
Çok gizli tutulan ve Sean tarafından deşildikçe deşilecek olan sır, insanoğlunun kaderini değiştirebilir.

Terminator: The Sarah Connor Chronicles (2008-2009)

{alt}

Rating:7.7 (8,693 Oy)

Sezon:2.Sezon

Alıntı
Sarah Connor ve John Connor karakterlerinin serüvenleri Terminator 2 ile Terminator 3 arasındaki bölümü kapsamaktadır.

henüz izlememiş arkadaşlar dizinin maalesef bir sonu olmadığını bilerek izlesin!

Medium (2005- )

{alt}

Rating:7.5 (420 Oy)

Sezon:7.Sezon

Alıntı
Patricia Arquette'nin başrolünü canlandırdığı genç kadın  karekter;bir yandan 2 kızı ve kocasıyla normal aile yaşantısına devam ederken ;bir yandan da medyumluk yeteneği ile işlenen suçlara ışık tutarak mesleğini gerçekleştirir.

Ayrıntılı bilgi için; http://www.turkcealtyazi.org/mov/0412175/medium.html

İkinci Bölümümüz; Komedi

Bored to Death (2009)

{alt}


Rating:8.4 (4,744 Oy)

Alıntı
Bored to Death'te, bir yandan ikinci romanını yazmaya çalışırken diğer yandan ek iş olarak dedektifliğe soyunan Jonathan Ames'le tanışacağız. Onun tek rakibi Mike Hammer.

Jonathan Ames ile tanışın... O bir yazar. Şimdi de kendi hayatını yeniden yazıyor. Ancak bu romanda kendisi acar bir dedektif. Jonathan Ames, başarılı bir romandan sonra ikincisini yazamamış, kendini içkiye vurmuş, sonunda da sevgilisi tarafından terk edilmiş genç bir yazardır. Gerçeklerle yüzleşmek yerine fantezilerine kapılan Jonathan, insanlara kendini özel dedektifmiş gibi tanıtmaya başlayınca işler karışır.

Yasal olarak dedektiflik yapma izni olmamasına rağmen talep ettiği düşük ücret nedeniyle kendisine başvuranlar olunca Jonathan da okumuş olduğu hafiye romanlarından öğrendiklerini tecrübe etme fırsatını yakalar. Jonathan'ın başlarda ek iş olarak gördüğü dedektiflik hadisesi, kendisine başvuranlar arttıkça daha ciddi bir hal almaya başlar. Bundan en çok etkilenenler ise en yakın arkadaşı Ray Hueston ve zaman zaman yazılar yazdığı derginin editörü George Christopher olur. Jonathan’ı canlandıran ünlü oyuncu Jason Schwartzman’a Cheers’tan tanıdığımız Ted Danson ve komedyen Zach Galifianakis eşlik ediyor.

http://www.turkcealtyazi.org/mov/1255913/bored-to-death.html

The IT Crowd (2006- )

{alt}

Rating:8.9 (12,057 Oy)

Alıntı
The IT Crowd, İngiliz yapımı bir komedi dizisidir. İngiltere'nin Channel 4 kanalında, Türkiye'de de Digiturk Show Plus kanalında yayınlanır. The IT Crowd, Coupling'ten sonra gelen en iyi İngiliz komedi sitcom'u olarak gösteriliyor.

Dizi, bir İngiliz şirketi olan Reynholm Industries'in bodrum katında bulunan IT (bilgi işlem) departmanında geçmektedir. IT departmanında çalışan Roy ve Moss, kendilerini bilgisayarlara adamış asosyal karakterlerdir. Bu ikilinin ortak özelliği, şirketin üst katlarında bulunan temiz ve aydınlık ofislerde çalışan elemanlardan nefret etmeleridir. Departmanlarının başına bilgisayarın B'sinden anlamayan bir yönetici olan Jen'in gelmesi ise Roy ve Moss'un iyice keyfini kaçırır. Ama daha sonraları bunu eğlenceye dönüştürmelerini bilirler.

The IT Crowd, İngiltere'de "En İyi Sitcom" dalında bir çok ödül kazandı. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde de "En İyi Sitcom" dalında aday gösterildi ve kazandı.

Entourage 1 (2004- )

{alt}

Rating:9.1 (39,514 Oy)
Sezon:8.Sezon
Alıntı
Dizi, çocukluktan beri birlikte gezip eğlenen, aynı evde yaşayan dört yakın arkadaşın arasında geçen komik olayları anlatıyor. Vincent, kariyeri yükselişte olan bir aktördür. Kardeşi Johhny(Drama) de yıldızı sönmüş ama tekrar eski günlerine dönmeye çalışan bir aktördür. Eric ve Turtle da bu iki kardeşin en yakın dostlarıdır. Eğlence ve kadın düşkünü bu dostlar, kendilerini sık sık şöhret peşindeki manken gibi kızların bulunduğu partilerde buluyor. Eğlence ve kadın dendi mi, onlar için akan sular duruyor.

Kkotboda namja (2009- )

{alt}

Rating:8.3 (306 Oy)

Ülke: Güney Kore

Sezon:1.Sezon

Üçüncü Bölümümüz; Dram | Fantastik | Korku | Romantik

FlashForward (2009-2010)

{alt}

Rating:8.0 (17,362 Oy)

Sezon:1.Sezon

Alıntı
Size, geleceğinizden bir kesit gösterilseydi ve gördükleriniz hoşunuza gitmeseydi... Gördüklerinizin gerçeğe dönüşmemesi için ne kadar çabalar, neleri feda ederdiniz?

Anlaşılmayan bir sarsıntı aynı anda tüm dünya nüfusunun bilincini 137 saniyeliğine kaybetmesine yol açar ve bu esnada herkes geleceğinden bir kesit görür. Sonrasında ise tüm dünya kendini bir kaosun ortasında bulur.

Los Angeles FBI ajanı Mark Benford, gelecekteki kesitinde gördüklerinden yola çıkarak 29 Nisan 2010'un parçalarını bir araya getirmeye çalışır ama olayların sebebini anlamak ve olacakları engellemek konusunda çaresizdir; yaşanacaklar onu mutlu edecek türden değildir. Gelecekte, Mark'ın çok sevdiği eşi onu hastalarından birinin babası için terk eder. Mark kendini yeniden içkiye verir, partneri cinayete kurban gider ve ajanlar Mark'ın peşine düşer.

Çok geçmeden herkes birbirine ne gördüğünü sormaya başlar. Bu sırada Mark ve ekibi bu tuhaf olayın sebebini araştırır ve tekrar olup olmayacağını merak ederler. Ellerinde bel bağlayabilecekleri tek şey ise insanların gelecekte gördüklerinden oluşan dev bir mozaiktir..

The Vampire Diaries (2009- )

{alt}

Rating:8.1 (15,389 Oy)

Sezon:2.Sezon

Alıntı
Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon'ın kasabaya gelmesiyle, Elena'yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar.

Dizi bu hikâyeden yola çıkarak, ufak bir kasabadaki iki vampir kardeşin Elena isimli genç kıza karşı duydukları tutku yüzünden birbirleriyle mücadele içerisinde olmalarını konu alıyor. Vampirlerden daha iyi huylu olarak tanımlayabileceğimizin adı Stefan, daha sert ve karanlık görünümlü olan ve insan kanı içme konusunda herhangi bir vicdan azabı duymayansa Damon. Bu iki vampirin birbirleriyle mücadelesi sırasında yalnızca Elena değil, genç kızın ailesi ve kasabanın diğer sakinleri de tehlike altında olacak.

Fringe (2008- )

{alt}

Rating:8.8 (5,017 Oy)

Sezon:3.Sezon

Alıntı
Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlundan oluşan üçlümüz, bir dizi inanılmaz olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar...

Tüm yolcuların ve mürettebatının ölmüş olduğu, içinde hiçbir hayat belirtisi bulunmayan bir uçak Boston Logan Havalimanı'na iniş yapar... Bu gizemli olayı araştırmak üzere, FBI Özel Ajanı Olivia Dunham (Torv) görevlendirilir. Ancak araştırma esnasında ortağı Özel Ajan John Scott (Valley), ölümün kıyısına gelir. Çılgına dönen Dunham, umutsuzca ona yardım edecek birilerini aramaya başlar. Bu durum, özel ajanımızı günümüzün Einstein'ı Walter Bishop'a (Noble) götürür. Ancak Bishop, 17 yıldan fazla zamandır akıl hastanesindedir ve ona ulaşabilmenin tek yolu da asi oğlu Peter'ı (Jackson) yardım etmeye ikna etmekten geçer. Özel Ajan Philip Broyles'ın (Reddick) emrindeki üçlümüz, zamanla o ölümcül uçakta yaşananların, çok daha büyük ve şok edici bir gerçeğin sadece ufak bir parçası olduğunu keşfedeceklerdir...

Masters Of Horror 1 (2005- )

{alt}

Rating:7.7 (3,708 Oy)

Sezon:2.Sezon

Ülke: Kanada  Amerika  Japonya

Alıntı
Masters of Horror, yani "Korkunun Ustaları" adını taşıyan diziye, birer saatlik korku filmlerinden oluşan bir proje olarak bakılabilir. Eski "Alacakaranlık Kuşağı" öyküleri tadında her "bölüm"de ayrı bir hikaye anlatılıyor, bu öykü o bir saat içinde başlayıp bitiyor ve her "bölüm" korku sinemasının kalburüstü bir ismi tarafından çekiliyor. Bu filmlerin çoğu "Clive Barker", "Stephen king", "Edgar Allan Poe" ve "H.P.Lovecraft" öykülerinden uyarlanmış. Ve çoğunun da yönetmeni korku sinemasının duayeni olan yönetmenler. Argento'dan Carpenter'a, Tobe Hooper'dan Takashi Mikee'ye kadar çok ünlü yönetmenlerin 13 filmlik dev projesinin ilk sezonu 2005 yılında izleyisiyle buluşmuştu.

Life Unexpected (2010)

{alt}

Rating:8.3 (2,486 Oy)

Sezon:2.Sezon

Alıntı
Fifteen year-old Lux has spent her life going from foster family to foster family. She has finally decided to become an emancipated minor. During her journey through the legal maze, Lux finds her biological father, 30-something Nate "Baze" Bazile, who lives above a bar and is astonished to learn he has a daughter. Lux learns that her mother is Cate Cassidy, a star on local radio, along with her boyfriend, Ryan Thomas. A judge decides to grant temporary custody of Lux to Baze and Cate instead of emancipating her.


Çevrimdışı g.c.

 • Moderatör
 • Eski Kurt
 • *****
 • İleti: 2,157
 • Oyun Bitince Piyonda Şahta Aynı Kutuya Konulur....
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2011, 04:41:10 »
Bayağı uğraştıran bir başlık oldu ancak güzel oldu sanki  :ucuc:

Benim dikkatimi çekenler ;

Kkotboda namja (2009- ) Güney kore dizisi olması ötekilerden hemen bir adım öne koymama sebeptir.

Bored to Death (2009) Konusu gayet ilgi çekici...

Birde aslında türü sadece korku olan Masters Of Horror 1 (2005- ) var. İlginç olsa gerek

Çevrimdışı kenya

 • Forum Genel Müdürü
 • ******
 • İleti: 21,607
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2011, 09:22:10 »
Teşekkürler,
benim arazi dönemi başlıyor, akşamları seyredecek birşeyler lazım :)

Çevrimdışı mehmet

 • Meraklı
 • **
 • İleti: 487
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2011, 08:06:39 »
warehouse 13, Indiana Jones, X-files tarzı bir dizidir.

Çevrimdışı g.c.

 • Moderatör
 • Eski Kurt
 • *****
 • İleti: 2,157
 • Oyun Bitince Piyonda Şahta Aynı Kutuya Konulur....
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2011, 01:32:29 »
Chuck (2007- )
Tv Dizisi


{alt}

Tür: Komedi | Aksiyon | Dram
Rating:8.5 (3,373 Oy)
Süre:40 dakika


Alıntı
Bir gün hükümetin en büyük sırlarını beyninize yüklenmiş şekilde bulursanız ne yaparsınız? Ekranların yeni kahramanı Chuck’ın bu konudaki tecrübeleri eminiz size yol gösterecektir. The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz ajan komedisi Chuck ile televizyona muhteşem bir dönüş yapıyor.

Zachary Levi’nin canlandırdığı bir “bilgisayar kurdu” olan Chuck bilgisayarına gelen bir mesajı açmasıyla birlikte birdenbire bütün devlet sırları beynine yüklenir. Chuck bir süre sonra kıdemli ajan John Casey ve yeni ortağı Sarah tarafından, bilgisayarcıdaki işiyle ve Ulusal Güvenlik görevleri arasında gidip gelen ikili bir yaşantı sürmeye zorlanır. Ortada Chuck, bir yandan John çekiştirecek, diğer yandan Sarah. Uluslararası teröristler, karşılarına çıkacak suikastçılar ise işin kaymak tabakasını oluşturacak.

3 bölüm izledim, gayet keyifli gidiyor. komedi aksiyon türüne çok yakışan bir dizi, tavsiye edebilirim  O0

Çevrimdışı frost_tf2

 • Tiryaki
 • **
 • İleti: 875
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2011, 04:20:22 »
Liste güzel olmuş iyi iş çıkarmışsın :)

Benim dizilerle fazla aram yoktur. Ama ara sıra TV'de denk geldikçe takip ediyorum bir iki diziyi. Chuck da bu dizilerden biri. Bence izlemesi keyifli bir dizi.  Yukarıdaki dizilerden ise takip ettiğim bir tane bulamadım.

Çevrimdışı levis

 • Moderatör
 • Forum Gurusu
 • *****
 • İleti: 7,619
  • The West
Asus Sabertooth Z170s, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon Fatality Pro,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı webercis

 • Geçerken Uğradım
 • *
 • İleti: 18
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2011, 10:30:33 »
Tabiki Fringe ve Flash Forward...Ancak Flash Forward 1. sezondan sonra maalesef çekilmiyor.Çok Kaliteli bir diziydi

Çevrimdışı hologram

 • Sadık Üye
 • ***
 • İleti: 1,471
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #8 : 22 Şubat 2011, 14:29:21 »
Dexter, Breaking Bad, Six feet under, Oz, The Wire tavsiye edebileceklerim, aslında daha var ama bunları kesinlikle izleyin.
kasa,monitör,klavye,mouse ve bir de modem ayrıca şebeke elektriği...

Çevrimdışı g.c.

 • Moderatör
 • Eski Kurt
 • *****
 • İleti: 2,157
 • Oyun Bitince Piyonda Şahta Aynı Kutuya Konulur....
Ynt: Dizi Tavsiyeleri
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2011, 17:42:16 »
Dexter, Breaking Bad, Six feet under, Oz, The Wire tavsiye edebileceklerim, aslında daha var ama bunları kesinlikle izleyin.

The Wire listemdeki bekleyenlerden, çok övgü alıyor. Chuck'ı bitirdikten sonra başlayacağım sanırım, Fringe de sabırsızlıkla izlemeyi istediklerimden.

Chuck'ın ilk sezonunu bitirdim, bazı bölümler muhteşemdi. Bazıları ise her tv dizisinde olduğu gibi idare ederdi. izleme listenize almaya değer bence...