Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 4000TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi  (Okunma sayısı 1499 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sewn-past-1417

• Geçerken Uğradım
  • *
4000TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi
« : 06 Ocak 2017, 00:17:50 »

Merhaba arkadaşlar. Laptop alacaktım yardımcı olursanız sevinirim

• 6. nesil i5 ya da i7 işlemci
  • Full HD ekran
  • Min 128 SSD+ min 1TB HDD(Geceleri yatarken açık bıraktığımda gürültü yapma ihtimaline karşı 5400RPM olursa iyi olur. Sadece film ve müzikleri tutacağım için performansı o kadar önemli değil, yükü SSD çekecek nasıl olsa).
  • Orta seviye Nvidia ekran kartı.
  • Widi ve AC destekli Wi-Fi kartı.
  • USB C hariç min 3 USB daha olsun. En az biride USB 3 olsun diğerleri usb 2 olsada fark yapmaz yoksa aradığım laptobu bulamayacağım. Usb konusunda laptop üreticilerin bu kadar cimri olmasını anlamış değilim.
  • Klavye arka aydınlatmalı
  • Tercihen DVD, Blu-Ray olmasın 10 senedir kullanmadığım bir şey.
  • Uzun bir süre beni idare etsin isterim o yüzden Toshiba, MSI, Asus, Dell ve Samsung gibi markaları önerirseniz çok sevinirim.
  • Batarya çıksın mümkünse, araştırma yaparken batarya çıkmayan modellere rastladım şaşırdım ne zamandan beri laptopda çıkmayan bataryalı ürünler var, ilginç?
  • Isınma sorunu olmasın o yüzden çift fanlı bir model almalıyım kanımca. Ne kadar ısı o kadar kısa ömür diye düz mantığa sahip biriyim.
  • 15.6" tercihim ama aradığım kıstasta bir şey bulamazsam 17" de olur.
Bütçemi zorlamayıp mümkünse 4000tTL altı düşünüyorum şimdilik. Artan paraya kablosuz fare laptop soğutucu falan alırım artık. Yardımcı olmanız için çok cins bir liste olmadı umarım.

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
Ynt: 4000TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2017, 02:25:02 »
bence biraz bekle şuan dolar kurundan dolayı çok pahalı
dolar düşecek yani?

Çevrimdışı sewn-past-1417

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: 4000TL Dizüstü Bilgisayar Önerisi
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2017, 03:49:18 »
Dolar düşene kadar gt10 serisinin üstüne yeni seri gelir gibime geliyor.
Monster dayanıklılık açısından nasıldır acaba? Casper gibi anakartı bir kaç seneye kebap olur mu yoksa msi,asus,toshiba gibi dayanıklı mıdır? Yüksek bütçeli pc diyince monster al diyor millet direk ama bunu diyenler genel olarak monster sahibi ise bile alalı birkaç sene olmuş uzun vadeli kullanıp da tavsiye ettiklerinden şüpeliyim o yüzden sorayım dedim.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2017, 05:27:51 Gönderen: sewn-past-1417 »