Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Dizüstü bilgisayar önerisi  (Okunma sayısı 5844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gouranga

• Forum Aydını
Dizüstü bilgisayar önerisi
« : 20 Şubat 2016, 17:58:51 »
Merhaba arkadaşlar. İş laptop almaya gelince piyasada o kadar çok seçenek var ama her biri bir yerlerden illa kırpılmış oluyor. Genel olarak ofis- internet işleri için kullanılacak orta seviye bir laptop önerisi alabilir miyim?

Bütçe esnek sayılır yine de 2500 TL civarlarında bir şey olsa iyi olur. Bir kaç yüz TL daha çıkabilirim yerine göre.

Full HD olsa çok iyi olur. Sonuçta saatlerce yüzüne bakılacak :)

İşlemciden çok beklentim yok, oyun oynanmayacak. Yine de i5 gibi 4 thread bir işlemci olsun isterim. Aynı anda tarayıcı ile iki Powerpoint dosyası açınca tıkanmasın.

Ekran kartı 940m ya da eşdeğeri olabilir. Aslında Full HD'de 920m benzeri kartlar nasıl performans veriyor bundan çok emin olmadığımdan 940m diyorum.

Bir de SSD mümkün değilse bile en azından hibrit HDD olsun. SSD garanti bozulmadan ekleniyorsa ona da açığım.

Modelleri araştırıyorum ama şu saydığım özelliklerde bir şey bulamadım gibi. Bu paraya bu özellikler mi olmuyor yoksa Full HD ekran+ orta seviye GPU illa üst seviye işlemci ile mi geliyor işin içinden çıkamadım. Her türlü öneriye açığım.  :)

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Dizüstü bilgisayar önerisi
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2016, 19:40:52 »
lk olarak onboard ekran kartı yeterli olabilir gibi gözüküyor. yeni nesil ob bayağı yetenekli

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2016, 20:25:40 »
full HD iyi fikir olabilir. Gerçi 15.6 " ekranda zor okunuyor ama harici bir ekranla çok iyi oluyor. Özelikkle büyük excell dosyalarında çok faydalı.
Ekran fullHD işlemci i5 olunca ve fşyat aralığıda belli olunca seçenekler tabiiki kısıtlanıyor.
Lenovo Ideapad 2300 tl
http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-500-intel-core-i5-6200u-2-3ghz-2-8ghz-8gb-1tb-15-6-full-hd-tasinabilir-bilgisayar-80nt00m1tx-p-BD601834
Hemen herşey birbiri ile orantılı gözüküyor Zamanı gelince bütçe uygun olunca DVD gider yerine SSd gelir

Çevrimdışı gouranga

• Forum Aydını
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2016, 22:29:23 »
Bu model gözüme çarpmıştı ama ekran kartı yüzünden elemiştim. Belki ekran kartında beklentiyi biraz düşürsem iyi olacak.  :)

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2016, 23:58:54 »
Oyun oynamıyacağınıza göre bence gayet iyi bir cihaz. Özellikle de ekranının 1080p olduğu düşünülürse.  :)
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2016, 00:26:48 »
Oyun ve üst düzey grafik işleri haricinde ekran kartını takma derim. Ben bu tür kullanımlarda bile ancak zorlanınca harici karta dönüyorum. Dahili grafik intelin hiçte kötü olmayan bir yönü ve full HD de son derece başarılı oluyor. En azından benim 17" te böyle.
Hepsi birden olsun denince o ona bu buna ekleniyor ve işin ucu kaçıyor. Bir sınır koyup devam etmek daha iyi.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2016, 00:28:49 »
Oyun deyince 
:D
Ekran kartı freecell de çok başarılı  :P
Full ayarlarda en üst fsp ye ulaşabiliyor. 1 fsp deyip geçmeyin yani

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2016, 05:55:29 »
2500 bandında orta seviye ekran kartı+full HD+ SSD kombosu yok malesef pek :) Birkaç sene önce olsa oluyordu makinalar ama malum, dolar 3 lira oldu :).

SSD'yi sonradan eklemeyi düşün bence, Denklemden SSD'yi çıkarınca bulunabilir belki.

Hepsiburada'da 2-2.5 arasında Full HD olan 2 laptop var, birisini highway yukarda vermiş, diğeri de 14inç ekranlı Yoga serisi bilgisayar, ilgini çekmez sanırım.

Çevrimdışı gouranga

• Forum Aydını
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2016, 10:11:00 »
Valla 3000'e doğru çıksam yine kafama göre bişey bulamıyorum, daha fazla para vermeye de yanaşmıyorum  :)

Zannedersem ekran kartında 920m- r7 m360 düşünüp Full HD olsun diyeceğim. SSD ise gerek duyarsam sonradan eklenir deyip öyle bırakacağım. 14" küçük kalır gibi. Artık birkaç tane mağaza gezip biraz da görerek karar vermek daha iyi olacak. İncelik ağırlık vs. de bir noktada önemli.

Bunları bir araya topladığımda ortada zaten o Lenovo'dan başka model de kalmıyor. Bakacağız.

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2016, 19:37:40 »
http://www.vatanbilgisayar.com/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=355&uKods=21659,19778,21661

bu listedeki 2298 liralık  Lenova  bana beni al diyor. 20 gündür araştırıyorum, maalesef başka seçenek  yok.