Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Dizüstü bilgisayar önerisi  (Okunma sayısı 5845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
Ynt: Dizüstü bilgisayar önerisi
« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2016, 19:42:38 »
http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k555ub-core-i5-6200u-2-3ghz-4gb-ram-500gb-hdd-2gb-15-6-w10-notebook.html?srt=UP#ozellikler

İlk baktığım bu idi ama ekran çözünürlüğü düşük.
Alırken RAM takviyesi yapılır ama Ekrana çare yok. Bu neden le Lenova ya sıcak bakıyorum.

Çevrimdışı gouranga

• Forum Aydını
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2016, 21:06:26 »
Bilgisayarı aslında kardeşim için alıyorum. Bugün beraber gittik gezdik, Ideapad'in özellikleri güzel de çok kaba geldi bana. Nasıl anlatayım, ince ama touchpadin olduğu yer falan çok geniş. Bir de ekran yanılmıyorsam (teknik özelliklere bakmadım sitesinden) ya IPS değil ya da incelediğim sistemin kalibrasyonu bozuktu, renkleri diğer IPS sistemlere göre soluk duruyor.

Aynı anda Doq4c4n'ın bahsettiği 14" Yoga bilgisayarı da gördüm kurcaladım.  Ekran çok küçük gelmedi kardeşime (bana göre küçüktü 30+ adama gelmez :P). 4GB ram dezavantaj gibi duruyor ama Excel'de tablo çizip PDF okumaya yeter herhalde.

15.6" Full HD diğer markalara da baktım 930m bulunduran Toshibalar falan 3000'in üstüne çıkıyor. SSD, orta ayar ekran kartı olmadan hem de. Ofis işi yapacak bir sistem için çok para.  :)

Sonuç olarak aynı kategoride olmasa da (Biri notebook diğeri dokunmatikli ikisi birarada) Yoga'yı daha çok sevdi kardeşim, dokunmatikmiş, taşıması daha kolay vs diye diye onda karar kıldı. Elde sadece teşhir ürünü varmış, getirtin dedik öyle kaldı. Cihaz benim elime geçerse daha ayrıntılı yorum yapabilirim.
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2016, 21:58:27 Gönderen: gouranga »

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2016, 11:50:23 »
Hayırlı olsun  O0
İyi günlerde sorunsuz kullanımlar diliyorum.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2016, 12:24:59 »
Hayırlı olsun.  Alınca izlenimleri yazarsan sevinirim, bana da yol gösterir.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı gouranga

• Forum Aydını
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2016, 22:46:13 »
İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

PC daha bugün elime geçti. İlk açıp denediğimiz PC'de sağ üst köşede kirpik büyüklüğünde siyah noktalar serisi-ölü pikseller vardı. Şans ya da şanssızlık olarak değerlendirilebilir ya da yüz PC'de bir olacak bir şey bana denk geldi. Benim görerek almam şanstı ama internet üstünden alan birine gitse o cihaz can sıkıntısı yaratırdı.

Win 10 Home Single Language ile geliyor. 10240 sürüm, ilk iş 10586'ya yükseltmek gerek. Bir sürü de Lenovo'nun ıvır zıvırı var. Önlem olarak diskin imajını alıp sıfırdan kuracağım Windows'u. Benchmark ve oyun kurarsam ondan sonra  :)

İlk izlenim olarak incelerken ekran küçük gibi düşünmüştüm ama kullanınca aman aman farketmiyor 15.6" ile. Dokunmatik 10 noktadan algılıyor, acayip iyi ya da kötü değil, sıradan diyeyim. Ayrıca ilk dokunmatik Windows tecrübem oldu ve oldukça olumlu buldum. Kötü ne var derseniz antiglare kaplama yok, parmak izi çok kalıyor sanki yüzeyinde. Bunu antiglare koruyucu ile çözebilirim herhalde.

Laptop olarak sesin yüksekliği ve kalitesi beni şaşırttı diyebilirim. O boyutta bir aletten beklenmeyecek kadar ses çıkartıyor  :). Touchpad'ten şikayetçi olanlar kabarık vs. diyenler olmuş, ben öyle bir sorunla karşılaşmadım. Cihazın çoğu sitede ağırlığı yanlış yazıyor, 2.3 ya da 2.1 değil 1.9 kg. Son olarak Full HD tercihinde haklıymışım diye düşündüm. Oldukça keskin duruyor yazılar vs.

Format atıp testler yapana kadar yazacaklarım bu kadar.  :)

Çevrimdışı parka

• Sadık Üye
« Yanıtla #15 : 26 Şubat 2016, 19:20:54 »
Teşekkürler. bilgi için sağol

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2016, 10:11:47 »
Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,