Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Yeni bir laptop aldım güçlü ancak 250 FPS alan bir oyunu 60 FPS kayıt etmiyor  (Okunma sayısı 18503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
Merhaba, arkadaşlar. 3 Gün önce yeni bir laptop aldı annem... Annemin maleesef kredi kartı alma hakkı olmadığından, kredi kartsız taksitle alınabilecek bir mağaza aradık, ve bimeksi bulduk. Bimekstede akıllı araştırma yaparak şu modeli seçtim: Toshiba P50-B-11U modeli Toshibanın en güçlü laptopunu seçtim.

Ek olarak yeni laptopumun bir kaç resmini çektim:

Özellikleri ise:

Laptopun genel görünümü:
{alt}

Güç Girişi, 1000Mbbit Gigabit ethernet portu, x2 USB 3.0, DVD okuyucu (Sol tarafı)
{alt}

Kulaklık Çıkışı, Mikrafon girişi, x2 USB 3.0, HDMI 2.0 4K 60Hz Çıkış
{alt}

Genel görünüm:
{alt}

{alt}

Görünüme doyum olmayan bileşenlerin etiketi:
{alt}

İşlemci: Intel core i7 4720HQ 3.6 Ghz (4 Çekirdek, 8 Thread)

Ekran Kartı: AMD R9 M265X (2 GB GDDR5) (Venus) (Güncel mimarili 2014 yapım ekran kartı) (PCI-Express 3.0)

Ram: 16 GB (1600 Mhz) (DDR3) (SODIMM) (8+8= 16 GB)

Çözünürlük: 1920x1080

Ekran: Full HD IPS Ekran (1920x1080)

Intel işlemcinin içindeki dahili grafik yongası: Intel HD Graphics 4600

Bildiğim kadarıyla Intel HD Graphics 4600 ile AMD R9 M265X ikiside birlikte çalışıyorlar kısaca optimus...

Arkadaş şimdi sorunumu anlatacağım. Bir oyunda örnek veriyim Minecraftta 250 FPS alıp bunu Xsplit broadcasterda 60 FPS olarak ayarlayıp kayıt yapınca bir sıkıntı çıkmıyor. Ancak yaptığım kaydı izleyince 60 fps den 30 fps ye düşüş çok hızlı bir şekilde hareketlerle kendini belli ediyor. Bu da izleyicilerimin sinirini bozuyor. Bu sorun neden oluyor? Sistemimde optimus olduğu için mi? Intel HD Graphics 4600 ile AMD R9 M265X ikiside aynı anda mı çalışıyorlar? Bunları bağımsız olarak çalıştırmak mümkün mü? Sorun nedir? Xsplit broadcasterin en son sürümünü kullanıyorum. Sağ üst köşede kamerayla konuşurken bir yandanda oyun kaydı yapıyorum, ancak dediğim gibi böyle güçlü bir sistemde Glitch gibi bir sıkıntı ortaya çıkıyor. Eski laptopumda bile düşük çözünürlükte böyle bir sorun yoktu, ayrıca onda optimus yoktu. Sorun nedir yardımcı olabilirmisiniz? Bu laptopu annem 9 ay taksitle aldı. 3600 TL peşin fiyatı. Ek olarak ışıklı klavyesi olan bir laptop.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2015, 16:32:46 Gönderen: Erdem Alsırt »

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Kaydı 30 fps olarak deneyiniz. Kaliteyi kontrol edin.

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
Kalite derken kastetmeye çalıştığınız şey nedir? Bu ekran kartında amd r9 m265x kartında ben Garrry's mod oyununu en ultra en yüksek ayarlarda 95 FPS alıyorum... Minecraftta ise 200+ fps alıyorum ancak kayıt yaparken xsplit broadcaster ile kayıt yaparken live stream veya kayıt yaparken 60 fps yi stabil olarak kaydetmesi gerekmezmi? sıkıntı nedir onu anlamadım?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Bence dediğim açık. Kaydı 30 fps yapın ve oynattığınızda nasıl göründüğüne bakın.
Oyunu hangi fps ile oynadığınızın kaydı seyrederken önemi yok. Çünkü video kayıtları 24 (sinema) 25 (avrupa) 30 (amerika)  fps ile oynatılır. Kaydın 50 /60 fps ile (i veya P olarak kayıt bile önemli hangisini seçtiniz)  alınması bazen faydalı olabilir ama oynatma 30 fps olacaktır. Sorun kayıt ve oynatma fps leri arasındaki ayarsızlıktan kaynaklanmış olabilir.

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
Bak bandicam diye bir program daha denedim. En iyi teknolojiden yararlanmak için H.264 Quick Sync Video (VBR) yi aktif ettim ve yapılacak kaydıda 60 Fps olarak ayarladım masaüstünü kaydederken 30 Fpsye limitliyor. Bu neden oluyor?
Yani kayıt sırasında pencereyi oynatınca 30 fps limitleniyor. Kullanımda gıcıklık yapıyor. 

Çevrimdışı Doq4c4n

• Sadık Üye
Programların ücretsiz sürümleri belki 60 fps desteği sağlamıyordur, ona dikkat edin.

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
Benimki full sürüm ve 60 Fps destekliyor... ama sıkıntı şu ki 60 fps kayıt esnasında benim cursoru mouseyi ve bütün pencereleri 30 ila 25 fpse kilitliyor... sanki sistemim cok eskiymiş gibi oluo  neden böyle yapıyor? bak mesela intel hd graphics 4600 ile amd r9 m265x sli modtaymış gibi calışıyorlar buna galiba optimus deniyor işte sıkıntıyı bu oluşturuyor intel hd graphcics 4600 ü kapayınca sorun gidiyor ama eskisi kadar performanslı calışmıyor bilgisayar istikrarsız ve  daha az fps alıyorum... neden böyle yapıyor?

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
cevap lütfen?

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
cevap versen artık sıktı bu iş

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Bak bandicam diye bir program daha denedim. En iyi teknolojiden yararlanmak için H.264 Quick Sync Video (VBR) yi aktif ettim ve yapılacak kaydıda 60 Fps olarak ayarladım masaüstünü kaydederken 30 Fpsye limitliyor. Bu neden oluyor?
Yani kayıt sırasında pencereyi oynatınca 30 fps limitleniyor. Kullanımda gıcıklık yapıyor.
Anlatabildiğimi sanıyordum. Video oynarken belirli standartlarda oynayabilir (örneğin 25 veya 30fps) bunun oyundaki fps ile karıştırmayın.
Birde biraz daha sakin olmanızı dilerim. Size yanıt veriliyor ama siz cevap versen artık sıktı bu iş diyorsunuz. Pek hoş değil.

Teşekkür Edenler