Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Aradaki mhz ve sogutucu farkı gerçekten performansı etkilermi ? CVP Verin LTFEN  (Okunma sayısı 6788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meqS

• Etkin Üye
  • **
Öncelikle selamlar.10 gün önce Gecube Ati radeon HD 3850 512mb (256bit) GDDR3 (DirectX 10.1) Agp8x ekran kartı aldım.Alırken powercolor ile gecube arasında bir seçim yapmak zorunda kaldım.Diğer markalar stokta yoktu mecburdum...Ve gecube almaya karar verdim.Şu günlerde araştırmalarım sonucu powercolor hd3850'nin gecube hd3850'ye göre gecubenin ürettiği kartın daha düşük mhz'de ve powercolorun sogutucusunun daha iyi oldugunu söylüyorlar.Sizce arasındaki fark ve test sonuçları sonucunda ne kadarlık bir fark olur.Onu nasıl bakabiliriz ? MHZ VE SOGUTUCU FARKINA DİKKATİNİZİ VERİN ARK ...

Bu powercolorun özellikleri http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd52139

Bu Gecube'nin özellikleri http://www.hepsiburada.com/gecube-ati-radeon-hd3850-512mb-256bit-gddr3-directx-10.1-agp-ekran-karti-/productDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd52147
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2008, 12:10:31 Gönderen: meqS »
Anakart: Gigabyte 865pe (478socket) // İşlemci: İntel p4 3.oo OC (3.6) 1mb cache // E. kartı: Ati 512mb 3850 (AGP) ddr3 // Ram: Kingston 1.5 gb ram // Hd: Samsung 160gb // Psu: Coller mas. real 400w // Monitör: Samsung 19 932NW 5ms // Ses: Logitech x540 5.1 //

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
gecube standart değerlerden daha aşağıda ram frekansı kullanmış ama işlemciyi sabit bırakmış demek ki korkusu ısıdan değil sadece daha ucuz ram kullanmış maliyet odaklı düşünmüş olabilir.

test birazdan geliyor  sana ne kadar performans kaybı olacağını belirteceğim.

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
testimiz 3d mark06 şu anda ekran kartını kullandığım değerlerle 9294.
eğer riva tunerle ramden 200 mhz indirirsem 8850  puan alıyorum sende ne kadar performans düşüklüğü olacağını tahmin edebilirsin bu şekilde.yaklaşık %5.

Çevrimdışı meqS

• Etkin Üye
  • **
sen bu ekran kartını hangi sistemde test ettin.Agp Slotlu Kartmı bu ?
Anakart: Gigabyte 865pe (478socket) // İşlemci: İntel p4 3.oo OC (3.6) 1mb cache // E. kartı: Ati 512mb 3850 (AGP) ddr3 // Ram: Kingston 1.5 gb ram // Hd: Samsung 160gb // Psu: Coller mas. real 400w // Monitör: Samsung 19 932NW 5ms // Ses: Logitech x540 5.1 //

Çevrimdışı massive

• Eski Kurt
  • karlı kayın ormanında!!
farketmez genel olarak %5-6 oynar işte...

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
ya yüz tane mesajına cevap verdim bin defa sordun hala agp mi diyorsun,ne farkeder ki agp pci aşağı yukarı bu kadar fark olur işte.

Çevrimdışı meqS

• Etkin Üye
  • **
İyide niye azarlayarak konuşuyorsun.Burda adam ezmeye çalışmayın !

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
önce bir adam olda sonra ezerim seni, soru sormak için soru sorarsan bir daha kimse seninle ilgilenmez,biraz araştır en basit şeyi bile armut piş ağzıma düş yapma ,hepimizin işi gücü var ben 32 yaşında 9 yıldır orta düzey yöneticilik yapan ve bu yıl da mba'ye başlayan bir adamım ve zamanım değerli ,ihtiyacı olanlara bildiğim kadarıyla yardımcı oluyorum ama sen beni yoruyorsun.

birde adam ezmeye çalışmayın diyorsun papuç kadar dilinle ne ezeceğim seni yahu.

Çevrimdışı meqS

• Etkin Üye
  • **
sonuçta burada sorulan sorulara cevap vermen gerekiyor.Yöneticilik budur.Ama seni bilmem...Bundan sonra sorularımada cevap istemiyorum senden....Soru olmıyacak zaten.'' Büyüklük adam olmayı ifade etmez '' O0

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
Kör cehalet çirkinleştirir insanları
Suskunluğum asaletimdendir
Her lafa verecek bir lafım var
Lakin bir lafa bakarım laf mı diye
Bir de söyleyene bakarım adam mı diye

MEVLANA

BU BİZİM İŞİMİZ DEĞİL HOBİMİZ SEN BÖYLE DEVAM EDERSEN SANA KİMSE CEVAP VERMEZ ZATEN.