Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Bu karta bu kadar para vermek mantıklı mı?  (Okunma sayısı 2966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
Bu karta bu kadar para vermek mantıklı mı?
« : 02 Mayıs 2019, 12:32:04 »
Arkadaşlar iyi forumlar.

Malum dolar kuru aldı başını gitti.Elimdeki kart bozulduğundan dolayı mecburen 2.el bir kart almayı düşünüyorum.Letgoda 300 TL R7 260x buldum.Sizce bu kartın ikinci eline 300 tl vermek mantıklı mı?

Birde 2.el ekran kartı almadan önce nasıl test etmemi önerirsiniz?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Bu karta bu kadar para vermek mantıklı mı?
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2019, 19:44:57 »
Tabii ki en başta bütçe durumlarımız var. İhtiyacınız karşılayacak ise 260 kart alınabilir tabii. Satın almadan önce test etmek sadece satan kişinin size sağlayabileceği bir olanak olabilir. Kadıköy'de 2. elciler vardı (hala var sanıyorum) oralarda iş daha kolay anında test edip alıyor veya satıyorlar.
Test etmeden almak ve evde çalışmaması hoş olmamakla kalmayıp satanı ara ki bulasın problemi yaratabilir.

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2019, 19:57:27 »
Tabii ki en başta bütçe durumlarımız var. İhtiyacınız karşılayacak ise 260 kart alınabilir tabii. Satın almadan önce test etmek sadece satan kişinin size sağlayabileceği bir olanak olabilir. Kadıköy'de 2. elciler vardı (hala var sanıyorum) oralarda iş daha kolay anında test edip alıyor veya satıyorlar.
Test etmeden almak ve evde çalışmaması hoş olmamakla kalmayıp satanı ara ki bulasın problemi yaratabilir.
Maalesef İstanbul'da yaşamıyorum.Yaşadığım yerde bir kart arıyorum şu an.Bulabildiğim en uygun bu vardı.Fazla seçenek yok.Ben özellikle bu kartın performansına deyip deyemeceğini öğrenmek istiyorum.
Birde kartı deneme şansım olursa takıldığında çalışması yeterli mi sağlam olduğunu anlamam için?
Verebileceğim rakam en yüksek 300 tl ama değmeyecek performanssız bir karta bu kadar vermek istemem.

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2019, 19:59:39 »
260x zamanında bile öyle aman aman bir kart değildi. Çok bir şey beklememek lazım. Bozulan kart neydi?

Çevrimdışı war12

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2019, 20:00:54 »
260x zamanında bile öyle aman aman bir kart değildi. Çok bir şey beklememek lazım. Bozulan kart neydi?
650ti 1GB

Peki bu kart 750ti ile aynı güçte mi?

Çevrimdışı gouranga

• Moderatör
  • Forum Aydını
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2019, 21:41:35 »
650ti'ye göre daha iyi bir ekran kartı. 750ti ise 260x'ten bir tık daha üstün. 750ti'nin karşılığı HD7850 veya R270'in bazı modelleri idi zamanında. Burada 5-6 senelik kartlardan bahsediyoruz. Modern oyunlar oynanmayacak ise LoL -Dota - CS:GO ne bileyim Fortnite (Biraz ayarlardan feragat ederek) falan oynatır. Beklentiye bağlı yani.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı bikey

• Geçerken Uğradım
  • *
  • 19o3
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2019, 03:30:42 »
Pubg oynatır mı peki?
Eylen turnam eylen pire gidelim...