Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Ekran kartı sorunu (Yardım!!!)  (Okunma sayısı 2641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hacker21

• Geçerken Uğradım
  • *
Ekran kartı sorunu (Yardım!!!)
« : 30 Mayıs 2018, 20:14:39 »
Herkese iyi günler.  :)

Arkadaşlar geçen gün kullandığım kartın yok yere biosunu güncelleme işine girdim.(Nvidia ekran kartım var) Nvflash ve kartıma uyumlu olduğunu düşündüğüm bios ile kart flashladım.Ancak ekran kartım sonraki yeniden başlatmamda açılmadı.Bilgisayarı her açtığımda "PCI devices listing" ekranında takılı kalıyor.Dahili kart ile açılıyor ancak bilgisayar o sırada harici kartı görmüyor.dos üzerinden yapmak için bir flash belleğe nvflash ve başka bir bios dosyası attım.Ancak yine pcı devices te kalıyor.Klavye ile hızlı boot menüsünde flashı seçerken takılıp yeniden reset atıyor.Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
Ynt: Ekran kartı sorunu (Yardım!!!)
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2018, 21:50:07 »
Yeniden ve doğru biosu yüklemekten başka yolu yok maalesef.
İleri düzey bir kart ise gerekir ise servise götürün. Garanti harici olarak bir ücreti olur ama ekran kartları ateş pahası :(

Çevrimdışı Hacker21

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: Ekran kartı sorunu (Yardım!!!)
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2018, 18:05:25 »
Yeniden ve doğru biosu yüklemekten başka yolu yok maalesef. İleri düzey bir kart ise gerekir ise servise götürün. Garanti harici olarak bir ücreti olur ama ekran kartları ateş pahası :(

aynen ekran kartları çok pahalı.İnternette onboard vga ile açılıp flashlandığı yazıyor ama bende olmuyor.Kart gümledi  >:( >:( >:(