Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Muhteşem Gatsby 2013  (Okunma sayısı 1845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı g.c.

  • Moderatör
  • Eski Kurt
  • *****
  • İleti: 2,157
  • Oyun Bitince Piyonda Şahta Aynı Kutuya Konulur....
Muhteşem Gatsby 2013
« : 20 Mayıs 2013, 09:56:48 »
Muhteşem Gatsby (2013)
The Great Gatsby

{alt}

Yönetmen:Baz Luhrmann

Alıntı
Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway 1920′lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York’a gelir. Kendi Amerikan rüyasının peşindeyken tesadüfen milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişir. Carraway’nin alkolün su gibi aktığı, göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler su yüzüne çıkacaktır…


3D olarak çekilen filmde 1920lerin başında Amerika anlatılırken farkediyorsunuz ki filmin 3D olarak çekilmesinin kazandırdığı pekte birşey yok.

Sinemaya gidip bu kadar hayalkırıklığı ile çıktığım bir film hatırlamıyorum yakın zamanda. Bunda hem benim beklenti çıtamı yüksek tutmam hemde iyi araştırmadan karar verip sinemaya gitmemin sebep olduğuna inanmaktayım.

Filme dair eleştirilerime gelince;

1920lerin Amerikasının şaşası ve New York'un ışıklı, danslı ve havalı partileri iyi resmedilmiş ancak dönemin araçları atlanmış. 1930 model otomobil görmek garip oldu. Bunun haricinde müziklerinde de aynı hata yapılmış kanısındayım 1920leri Jay-Z&Beyonce ile anlatma çabası gerçekten olmamış.

Leonardo Dicaprio'nun role kattığı hayat yadsınamaz ancak filmin senaryo olarakta vasat kalması, onun genel performansına da etki etmekte.

Gereğinden uzun ve sıkıcı bulduğum filmi bence sinemada izlemeyin!


5,5 / 10