Ağ > Ağ Geçidi, Yönlendirici, Ateş Duvarı

Hitron Uydunet Modem+Airties RT-205

(1/2) > >>

vollkhann:
Hocam Hitron kablolu uydunet modemi Airties RT-205 kablosuz ADSL modem+router'a bağlayarak kablosuza çevirdim, Airties'ı access point olarak kullanıyorum. Sadece tek bilgisayarı kablosuz bağlayabiliyorum bu durumda. Şimdi birden fazla bilgisayar bağlamam gerekiyor. Airties'ı router olarak kullanmak için  Airties'ta nasıl bir ayar yapmalıyım? Forumlarda çok aradım, access point yapmakla ilgili yazılar var ama router olarak kullanmakla ilgili bir bilgi bulamadım. Airties destek hattına sordum, router olarak kullanamazsınız diyor ama access point için sorduğumda da yine öyle kullanamazsınız demişlerdi ki kullanılabiliyor aslında. Destek verenlere teşekkürler şimdiden.

highwayE6:
Bence herhangi birşey yapmadan çalışması gerek (intenet bağlantısı için. Bilgisayarlar arası ağ bağlantısı için bilemiyorum)
Kablosuz vir vericiniz var ve yayında. Böyle calışması gerek.

gouranga:
Ben access point olarak kullanmaya çalışmıştım ama ip her değiştiğinde ADSL modeme yaptığımız ayar gidiyordu. Sonuçta airties'a kablolunun ip'sini giriyoruz. Bunu nasıl aştınız?

highwayE6:
Donanım haberde benzer onu işlenmiş
http://forum.donanimhaber.com/m_36632661/tm.htm

vollkhann:

--- Alıntı yapılan: highwayE6 - 07 Aralık 2011, 00:36:47 ---Bence herhangi birşey yapmadan çalışması gerek (intenet bağlantısı için. Bilgisayarlar arası ağ bağlantısı için bilemiyorum)
Kablosuz vir vericiniz var ve yayında. Böyle calışması gerek.

--- Alıntı sonu ---

Hiçbirşey yapmadığım durumda sadece tek bilgisayar bağlanabiliyor ve bilgisayarı her açışta modemi de kapatıp açmam gerekiyor.
Verdiğiniz linkte bahsedildiği şekilde kullanıyorum şu anda ama sadece tek bilgisayar bağlanabiliyor.


--- Alıntı yapılan: gouranga - 07 Aralık 2011, 05:25:08 ---Ben access point olarak kullanmaya çalışmıştım ama ip her değiştiğinde ADSL modeme yaptığımız ayar gidiyordu. Sonuçta airties'a kablolunun ip'sini giriyoruz. Bunu nasıl aştınız?

--- Alıntı sonu ---

highwayE6'nın cevabındaki linkte bahsettiği gibi yapıyorum. Kablolunun IP'sini hiçbir yere girmiyorum. Sorun çıkmıyor ama bahsettiğim gibi sadece tek bilgisayar bağlayabiliyorum, 2. bilgisayar kablosuz modeme bağlanabiliyor ama nete girmiyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git