Ağ > Ağ Geçidi, Yönlendirici, Ateş Duvarı

Wireless - Wireless baglantı

(1/1)

ikarhan:
Merhabalar.

Mevcut bir wireless yayınım var bu cihaza "WA" diyelim. Ben bu wireless yayını baska yerden wireless olarak alıp kablo ile dagıtmak istiyorum, bu işi yapacak olanada "WB" diyelim. Bunun icin ne yapmam yada almam gerekiyor. Access Point yada baska birşeymi alamam gerekiyor. Bu WB cihazı WA den gelen yayını alıp, kablo ile dagıtacak sekilde yapılandırabilmem mumkunmu ve buna bağlı kablo sistemine otomatik ip vermesi mumkunmu?  yani wb cihazının çıkışına bi tane swtich koysam hepsi otomatik ip alırmı bu ekilde bi baglantı yapılabilirmi.

Şimdiden teşekkürler..

Detay:
US.Robotics 5441 ve Airties AP400 ile kablosuz Wi/fi yayını alıp kablo ile de ayrıca dağıtabilirsin.Geçen yıldan beri AP'lerle ilgilenmedigim için güncel modelleri takip etmedim ama sanıyorum hala birçok mağazada ulaşabilirsin.

Obi_Wan:
 Access Point işini görür ancak hem pratik hem hesaplı olmaz. Wireless bağlantıyı gördüğün herhangi bir makinayı bu wireless 'a bağlayıp, interneti o cihaz üzerinden paylaştırabilirsin. Bu şekilde yalnızca basit bir hub senin için yeterli olacaktır ;)

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git