Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Telefonuma format attıktan sonra IMEI sorgusunda IMEI numaram çalınmış!  (Okunma sayısı 792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
Babama telefonumu verdim ve IMEI yok dedim IMEI kaydettir derken IMEI çalındı dediler babama doğru mudur bilmiyorum. Gerçi format atınca başkasının eline geçer mi IMEI? Eskiden virüslüydü işletim sistemi. Virüsten kurtardım format atarak ve hızlandı ama şimdi IMEI çalındı dediler babam mahkeme kaydı vs. açtırıyor şimdi ve hattımı iptal ediyor başkasının eline geçti diye. :( Kimin kullandığı konusundada bilgi yokmuş henüz.

Çevrimdışı Kazsky

• Yeni Üye
  • *
:)
Formattan sonra İMEİ kaybolmuyor İmei nin kayıtlı olduğu efs dosya yapısı bozulduğundan imei yok oluyor.Yani çalınma gibi bir durum yok ortada.Bu samsung S3-4-5-6-7 Note2-3-4 tede aynı sorundan muzdarip yığınla kişi var.
Hatta şu an elimde 5.0.1 güncelemesini yükledikten sonra imei si yok olan 1 adet note 3 var.Garanti kapsamına girmiyor ve serviste 300 tl gibi fiyata tel e ait orijinal imei yükleme için para istiyor.
İmei nin geri gelmesi için yükleme yapmadan önceki android sürümüne geri dönülmesi  sorunu çözüyormuş.

fikir vermesi açısından burayı inceleyin
http://www.androiddunya.com/samsung-android-telefonlar-imei-sorunlari/

Tekrar belirtiyorum şu an elimde imeinin kayıtlı olduğu efs dosya yapısı bozulduğundan imei si uçan note3 mevcut.
tekrar geçmiş olsun. Şunu unutmamak lazım  yukarda yazdığım samsung ürünlerinde kendi orijinal güncellemelerini versiyon yükseltmeleri(4.4 ten 5.0 a) yaparken 2 kere düşünmek gerek:(

İmeiniz yok olabilir.Kod lada geri yüklenmiyor .Yüklemek için Samsung un tools yazılımı vede Efs dosyayı onarma yada yeniden ouşturmak için box adı verilen cihaza ihtiyaç var.

Bundan sonra Samsung alırken 2 kere düşünmek lazım Sen nasıl imei yi   yazılımın yüklü olduğu cipe yazarsın.Root yapanlar alternatif rom yükleyenler Hatta orijinal versiyon yükselten büyük güncellemeleri yüklerken 2 hatta 3 kere düşünmek gerekecek.

Asus H110M-D - İntel İ3 6098P - Gskill Aegis 8 gb ddr4 2133 mhz - Ocz 240 gb trion 150 - Sandisk 480GB SSD Plus - Acer x233h - Frisby FC-S6040B - Win10 pro x64