Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: 2006'nın En Önemli Donanım Olayları  (Okunma sayısı 2997 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
2006'nın En Önemli Donanım Olayları
« : 18 Aralık 2006, 17:45:52 »
Yılsonlarında adettendir; o yılın en'leri bir araya toplanır ve hatırlatma amaçlı bir özet geçilir. Biz de 2006 yılı boyunca donanım endüstrisi üzerinde büyük etki yaratmış ürünleri ve olayları bu yazıda bir araya getirmeye çalıştık.

Yazının birinci bölümü için tıklayın...
Yazının ikinci bölümü için tıklayın...
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2006, 16:39:23 Gönderen: BigBrother »
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı face01tr

• Tiryaki
  • **
Ynt: 2006'nın En Önemli Donanım Olayları
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2006, 01:23:42 »
http://www.tgdaily.com/2005/11/18/desperately_seeking_saburi/

yaw ben hala çözemedim   ?? ilk kameralı telefon hangisi ? şu yazıyı da bi çevirsek tam süper olacak.. :melek:

{alt}

{alt}

Diyarbekirli, Vanlı, Erzurumlu, İstanbullu, Trabzonlu, Trakyalı ve Makedonyalı hep bir ırkın evlâtları, hep aynı cevherin damarlarıdır.

Çevrimdışı delianger

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2006, 14:23:37 »
bence biz sürekli üreticilerin elinde oyuncak oluyoruz. her yıl yeni bir ürün çıkıyor piyasaya biz alıp aaa harikaymış diyoruz sonra yerine  yenisi çıkıyor ve bizimle birlikte aldığımız üründe eskimiş oluyor. Crysis gibi DirectX 10 destekli oyunları oynayabilmek için yeni bir ekran kartı almak mı gerekecek? evet. çünkü üretici para kazanmak zorunda. bu yüzden Crysis Crysis DirectX 9 da çalışmıyor. teknolojinin ileriye gitmesi tabiki çok iyi ve durdurulamaz. ama %60 birileri bizi kullanıyor %40 yeni bir teknoloji yapmış olmak için yeni ürün yapılıyor. babamın dediği gibi para tuzağı bunların çoğu :P
.............................

Çevrimdışı ricco

• Tiryaki
  • **
    • UnreaL Tournament Topluluğu
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2006, 17:35:53 »
crysis için dx10 almakla iş bitse razıydım valla. ama bitmiyor. halo veya gow için xbox360, mgs için ps3, red steel oynamak içinde wii almak gerekiyor. bu konsolları almaklada iş bitmiyor, gerçek performans için bir adette 2-3bin dolarlık hdtv gerekiyor :D
http://www.unrealturk.com  Powered by Slackware Linux

Çevrimdışı KaRaKuLe

• Yeni Üye
  • *
    • Site of KaRaKuLe
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2006, 12:51:12 »
Ama arkadaşlar amaç da bu değilmidir zaten ?
Hep yeni bişeyler çıkarıp diğerlerini eskitmek. Hatırlıyorum da yaklaşık 4 sene önce arkadaşıma p4 1.6 128Ram 32mb Ekran kartlı bilgisayar aldığımızda çok heyecanlanmıştık çünkü p4 işlemcili bir bilgisayar vardı elimizde.Ama şimdi baktığımdaz elimizde Dual Core'lar AMD X2'ler var ve bunlar da yetmemeye başladı. Demek istediğim şey bence eğer teknolojide ilermek istiyorsak bazı şeyleri de göze almak gerekiyor.Mesela para... Ama tek istediğim bu ilerlemeyi biraz daha yavaşlatmaları çünkü daha 2 ay önce aldığım dual core 1.8 1gb ram'lı notebook yetmemeye başladı daha direktx10 destekli ekran kartım bile yok
  :-\
Surely the (true) religion with Allah is Islam. (The Family Of Imran -19)

Çevrimdışı KaRaKuLe

• Yeni Üye
  • *
    • Site of KaRaKuLe
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2006, 12:55:00 »
http://www.tgdaily.com/2005/11/18/desperately_seeking_saburi/

yaw ben hala çözemedim   ?? ilk kameralı telefon hangisi ? şu yazıyı da bi çevirsek tam süper olacak.. :melek:

{alt}

{alt}

Walla anladığım kadarıyla onlar da bunun kim olduğunu bulamamışlar. 8"p
Surely the (true) religion with Allah is Islam. (The Family Of Imran -19)