Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: AMD Phenom II X4 Test Edildi  (Okunma sayısı 5239 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
AMD Phenom II X4 Test Edildi
« : 08 Ocak 2009, 13:52:19 »
{alt}

Çekici Intel işlemcilere karşı AMD kanadından ciddi bir rakip çıkmayalı uzun bir zaman olmuştu. 45 nm üretim sürecine geçiş firmanın ilk başta planladığından çok daha uzun bir zaman aldı. Şimdi ise bekleyiş sona erdi ve AMD yeni üretim teknolojisiyle daha küçük transistörlere sahip yenilenmiş Phenom işlemcilerini tanıttı: Phenom II.

Yazının tümü için tıklayın...

« Son Düzenleme: 08 Ocak 2009, 16:13:42 Gönderen: BigBrother »
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı LORDTEK

• Meraklı
  • **
  • LORDTEK
    • LORDTEK
Ynt: AMD Phenom II X4 Test Edildi
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2009, 17:18:18 »
Maalesef AMD yarışta hala intel'in bariz bir şekilde gerisinde. Ama bu testi kesinlikle AM3'lü anakartlar çıktıktan sonra yenilemek gerekiyor. AMD cephesinde çalışmalar, gelişmeler gayet güzel: 1 GHz'e ulaşma öncesindeki yarışı çağrıştırıyor ki o zaman başarmıştı, yine başarabilir. Neden olmasın?
LORDTEK

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2009, 22:50:32 »
Phenom II X4 940 in oc potansiyelinden herkes reklam yapar gibi bahsediyor peki 920 ne durumda tık yok çünkü çarpan kilidi açık olan 940 bile fsb de 210 dan ileri gitmiyor,bu demektir ki 920 nin oc şansı hiç yok.

showlarda 4ghz yi görüyordu amaç bizim de yapabilmemiz bilgi aldıkça yazacağım 920 nin oc potansiyelini.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2009, 22:53:46 Gönderen: berkeley »

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2009, 22:58:09 »
zaten çoğu kişinin iddiası amd o şovlara özel olarak seçilmiş işlemcileri verdiği idi ve sonuçta resmi testlerle bu ortaya çıkmış oldu.
{alt}

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2009, 23:09:42 »
http://www.overclock3d.net/reviews.php?/misc_content/mesh_matrix_ii_920_phenom_ii_pc_system/3

burada bir 3500 mhz oc denemesi buldum,
mariko resmi testlerde q6600 den biraz daha iyi olduğu görünsede q6600 ün artık fiyat avantajı da var ben bu sonuçlardan hiç memnun değilim açıkçası ve çok üzüldüm eğer amd batarsa benim gibi bir çok kullanıcı ve hatta intel kullanıcıları da daha fazla para ödemek zorunda kalacak bir sistem için,acil olarak fiyat düşürmesi gerek amd nin bu fiyat çok yüksek.

Çevrimdışı Detay

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2009, 23:10:04 »
Başarımı düştügü için zaman zaman Amd için eleştirel yorumlar yapsakta, yarışa yeniden katılması sevindirici bir haber. En yüksek başarımı sunamasa da fiyat performans dengesi ile yeniden kaybettigi pazar payını yakalayabilmesini temenni ediyorum. Arenanın ortasında tek başına kalmış INTEL'e hiç kimse tahammül edemez sanıyorum.

Çevrimdışı Detay

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2009, 23:11:11 »
http://www.overclock3d.net/reviews.php?/misc_content/mesh_matrix_ii_920_phenom_ii_pc_system/3

mariko resmi testlerde q6600 den biraz daha iyi olduğu görünsede q6600 ün artık fiyat avantajı da var ben bu sonuçlardan hiç memnun değilim açıkçası ve çok üzüldüm eğer amd batarsa benim gibi bir çok kullanıcı ve hatta intel kullanıcıları da daha fazla para ödemek zorunda kalacak bir sistem için,acil olarak fiyat düşürmesi gerek amd nin bu fiyat çok yüksek.
işlemci ailesi genişledikçe fiyatları aşagıya çekecektir diye düşünüyorum üstadım

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2009, 23:18:18 »
l3 önbellek arttırımından başka çeşitlilik yapabileceğini sanmıyorum ben, ne yazık ki her şart uygun olsa bile 300 $ a phenom ıı 960 çıksa 3400 mhz lik örnek veriyorum almazdım çünkü 940 la zaten 3800-400 arası yapılabiliyor ,bu aynen x2 3800(özellikle brisbane) ile x2 6000 seviyesinin yakalanmasına benziyor diğer modelleri beklemeye bile gerek yok başarım açısından yoksa elbette fiyat düşecektir yeni modeller çıktıkça.

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2009, 23:25:25 »

ya açıkcası beni çok şaşırtan bir sonuç olmadı ama dediğin gibi üzücü. athlon64 ün piyasaya çıkışından beri kaç sene geçti? yazık oldu demek lazımmı değilmi bilmiyorum. eğer amdde yönetimden mühendislerden veya bunun gibi şeylerden kaynaklanan hatalardan yanlışlardan dolayı sorun olduysa ozaman yazık gerçekten ama rakibi intelin dünyanın en büyük çip üreticisi ve yaklaşık değeri amdden 15 kat fazla olan bir firma olduğuna bakarsak belki amdnin gücü bu kadar zaten.
{alt}

Çevrimdışı berkeley

• Eski Kurt
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2009, 23:38:10 »
aslına bakarsan tek atımlık barutu daha vardı bu fiyatın bir miktar daha üstüne  6 veya 8 çekirdekli bir stabil işlemci çıkarmak platform avantajını da o zaman çok iyi kullanabilirdi belki üst seviye intel işlemcileride yakalayabilirdi.