Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Apple TV’lere resmi olmayan SSD güncellemesi  (Okunma sayısı 1128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serhatkarabacak

  • Forum Gurusu
  • ****
  • İleti: 8,319
  • The Fall of...
    • Pusula Danışmanlık
Apple TV’lere resmi olmayan SSD güncellemesi
« : 26 Haziran 2008, 16:15:26 »
Apple TV, kullanıcıların aygıtın donanımında değişiklik yapmasını engellemek üzere kapalı bir kutu kıvamında. Ancak güçlü uyarlama (modifikasyon) toplulukları, kullanıcılara bu kapalı kutuyu güncellemeleri için ışık tutuyorlar. Son zamanlardaki eğilim, standart sabit disklerin katı hal diskleri  (Solid State Disk) olarak bildiğimiz diskler ile değiştirilmesi yönünde.

{alt}

Apple TV için yayınlanan bu yöntemler herkese uygun değil ancak bu tarz değişikliklerle ilgili ve temel seviyede donanım kurulum deneyimi olan herhangi bir kullanıcı tarafından uygulanabilir. Kullanıcılar Apple TV’nin sabit diskini çıkarmak ve bunu Mac’e bağlayarak bir disk görüntüsü (disk image) almak zorundalar. Sonra bu disk görüntüsü katı hal diskine kopyalanır ve Apple TV’ye yerleştirilir.

{alt}

Fakat pahalı olan bu katı hal disklerini neden Apple TV içine koymak isteyesiniz. Ortalama bir kullanıcının bunu yapması için çok fazla bir neden yok. Özellikle 64 GB’lık katı hal diskinin 1000 USD seviyelerinde olduğunu düşünürsek. 2.5 inç’lik veya 1.8 inç’lik sabit disklerden kapasite olarak daha düşükler ancak daha hızlılar ve daha az ısınıp, sessiz çalışıyorlar (Uygulama alanına göre az güç tüketmeleri de üstünlük sağlıyor).

Apple TV’nin modifikasyonu gerçekleştirenler kulağınızı dayadığınızda duyduğunuz ufak fan sesini saymazsanız, aygıtın neredeyse sessiz olduğunu iddia ediyorlar.
{alt}

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!.."