Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Bülten: Mynet ve Ceidot Oyun Stüdyoları "Hükümran Senfoni Online" İçin Anlaştı  (Okunma sayısı 2636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

 • TGForumz Yönetim
 • Yönetici
 • Eski Kurt
 • ******
 • İleti: 2,458
  • Tom's Hardware Guide - Türkiye
Hükümran Senfoni Online, tamamen ücretsiz, tarayıcı tabanlı, devasa çevrimiçi oyundur. Oynanış türü strateji olan oyun, Flash teknolojisi kullanarak hazırlanan oyun, gerçek zamanlı PvP ve strateji öğelerinin tamamını oldukça başarılı bir şekilde yerine getirirken, Türk kültürü başta olmak üzere pek çok kültürel esinti, karakter ve motif bulunduran özgür kurgusu, tamamen Türkçe olması ve dünya standartları üzerindeki teknik ve görsel yapısı ile ön plana çıkıyor.

Hükümran Senfoni Online, kendi sınıfında dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı grafiksel ve sesli geribildirimlerini verebilen, yine gerçek zamanlı aksiyon ve savaş öğelerini barındıran, derin stratejik yapısı, seçilebilir farklı kültürleri, yapılabilecek yüzlerce farklı bina ve geliştirme seçenekleriyle onlarca karakter ve asker seçeneği ile tüm tarayıcı tabanlı oyunlar içerisindeki en gelişmiş oyunlardan biridir.

Hükümran Senfoni Senaryosuna Bakış
“Kim bilir, belki de kurtuluşumuzun ışığı, ayrılığımızın karanlığında gizlidir…”
Gerio Sorena
Zsech-Liron, tek amacı gücüne güç katmak olan “güç dehalarının”, asıl amacı bilgelik olan “işkence dehalarına” karşı kazandıkları ve atrónun çarpıtılmasının kıtasal yıkım getirmesiyle sonuçlanan ilk zaferdi. Güç dehalarının kokuşmuş zihinlerine karşın bu Büyük Savaşın ağzını kapayan Üstün Irklar olmuştu.
 
Savaştan sonra, büyük uluslar teknolojide, atrónolojide ve ekonomide hızlı bir gelişme yarışına girmişlerdi. Ekonomi yarış federal dönemi tetiklemiş ve 3 büyük federasyon bu rüzgârla doğmuştu. Zsech-Liron’un kanlı hikâyesi işte bu geçmiş ile başlamak üzeredir. Bir kere daha, hükümran senfoni kendi gölgeli notalarını çalmak için hazırlanmaktaydı. Ne var ki, masumiyet bu kez sessiz kalmayacaktı. İşkence dehaları bu süreci çok yakından izliyordu; kendilerine ait çoktan unutulmuş inlerinde, sisler içinde...

Sorién’de, bütün karanlıklar günah ve tamah ile dolu değildir. Bazıları; en güçlü ışığı, karanlıktan bile sağ çıkabilecek kadar güçlü olanları saklamaktadır. Ve Hükümran Senfoni’de, hangi enstrüman olacağınıza siz karar vereceksiniz...

“Bir adam bir düşünceyi, bir düşünce bir inancı, bir inanç bir ulusu doğurur...”
Syroviojaron İmperió

Oyunun Kurgusu Hakkında (Céiron Evreni)

Céiron kurgusu, Hükümran Senfoni oyunlarının alt yapısını oluşturan ve tasarımı 7 yıldan fazla zaman alan devasa bir fikir havuzudur. Hükümran Senfoni serisinin öyküsü, Céiron gezegeninin en büyük kıtası olan Sorién'de geçer. Sorién, 3 büyük federasyona, 7 büyük ulusa (ve pek çok özerk millete), 70 eyalete (17 tanesi adalarda, 53 tanesi kıta Sorién’inde) ve 312 şehre (37 tanesi adalarda, 116 tanesi Batı Sorién’de, 159 tanesi Doğu Sorién’de) ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca insanlar dâhil 24 benzersiz ırkın yaşam alanları bu kıtada bulunur.
 
Céiron, basit bir kurgudan ziyade derin ve özgün bir “Alternatif Gerçeklik” olarak tanımlanabilir. Görülmemiş ırklara, fiziksel ve fizik ötesi etkileşimlere girebilen ve fantastik kurgulara devrimsel bir yaklaşım getiren "atrón" enerjisine ve büyük insan kültürlerine sahiptir. Kurgunun temellerini teşkil eden pek çok tasarım unsuru fizik, süper simetri, kuantum mekanikleri ve matematik temellerine oturtulmuş ve Céiron'a apayrı bir tat katmıştır.

Anlaşma Ayrıntıları


Aralık ayı sonlarında başlayan görüşmeler Ocak ayı ikinci haftası itibariyle tam anlamıyla şekillenip, Şubat ayı başında ortak çalışma koşullarının değerlendirilmesi ve 22 Şubat 2008 günü tarafların karşılıklı anlaşması ile sonuçlandı.
Mynet, HS SV Türkçe sürümünün en az 3 yıl süre ile tüm yayın ve dağıtım haklarına sahip olurken konu ile ilgili Ceidot stüdyoları yapımcı ve baş tasarımcısı Erkan Bayol “Oyunumuz üzerinde çok çalıştık ve şu an piyasada bulunan oyunlar arasındaki en iyi ürünlerden biri haline getirdik. Bu nedenle yayıncılık için sadece en iyisini seçebilirdik, dolayısıyla Mynet'i tercih ettik!” derken, Mynet Oyun departmanından Oyun Uzmanı ve Ürün Geliştiricisi Murat YavuzKAPLAN “Bu oyun bugüne kadar yapılmış olanlar arasında en iyilerden birisi. Gerçek anlamda kalite ve inanç kokan bir ürün. Binlerce midye içerisinden bulduğumuz bir inci! Oyuncularımız bu oyuna bayılacak!” dedi.
Web tabanlı MMO oyunu Hükümran Senfoni Online, Mart ayının ilk veya ikinci haftasında Mynet tarafından Open beta olarak kullanıcıyla buluşacak. Oyunun tam sürümünün Nisan'ın ikinci haftasına kadar çıkması bekleniyor.

{alt}

{alt}

{alt}

{alt}

{alt}

{alt}
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı Tw-Turkiye

 • Sadık Üye
 • ***
 • İleti: 1,185
  • Total War Türkiye
Beta testlerin de bulunduğum oyun şuan piyasada bulunan tüm türlerinden farklı ve ezici özellikleri var. Web tabanlı oyunlar silsilesi ile tanıdığımız Alman firmalarında bile bu tarz bir oyun yok. Açıkcası tam sürümünü merakla bekliyorum. Belki siz THGTR üyelerine özel rehber bile hazırlatabiliriz.  O0 Neden asıl oyun da hala bir gelişme yok diyorsanız maddi durum bu projenin doğmasını gerektirdi. RPG olan asıl oyun FPS/RPG'ye de dönüşebilir. Hayırlısı diyor ve neler olacak bekliyoruz.
OYUN.THGTR.COM