Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Çift Soket Skulltrail Hızaşırtma Sınavını Geçti: 6006 MHz  (Okunma sayısı 1869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
Las Vegas (NV) - Intel yeni Skulltrail altyapısını tanıttığında ilk odaklanılan konu hızaşırtma yeteneği olmuştu. Çift soketli anakartlar hızaşırtma konusunda iddialı olmasalar da Intel yine de şansını denemek istemiş görünüyor. Şimdi biliyoruz ki Skulltrail bu konuda fena değil.

Geliştirilmiş bir havalı soğutmayla Skulltrail 3.2 GHz'den 4 GHz' rahatça çıkabiliyor. Ortalama bir sulu soğutma düzeneğiyle 4.5 GHz hızlarına ulaşılabildiği de biliniyor. Skulltrail gerçekten zorlanırsa daha birkaç numara daha sergileyebilir gibi duruyordu zaten.

XtremeSystems forumlarında gezerken adını bulduğumuz "Vince" hızaşırtma takımının sitesinde sekiz çekirdeği 6006 MHz çalıştırabildiklerini görünce biraz şaşakaldık - toplam 48 GHz'lik bir işlem gücü ediyor. Sekiz çekirdeklerin 6 GHz görebilmesini pek beklemiyorduk diyebiliriz.

Tebriklerimizi yalnızca Vince'e değil; fabrika değerinden +2.8 GHz daha hızlıyken bile kararlı çalışabilen bir ürün yaratabildikleri için Intel mühendislerine de sunuyoruz.
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı muratchimen

• Onursal Üye
XtremeSystems forumlarında gezerken adını bulduğumuz "Vince" hızaşırtma takımının sitesinde sekiz çekirdeği 6006 MHz çalıştırabildiklerini görünce biraz şaşakaldık - toplam 48 GHz'lik bir işlem gücü ediyor. Sekiz çekirdeklerin 6 GHz görebilmesini pek beklemiyorduk diyebiliriz.

Yok artık  8"p

alessea

• Ziyaretçi
Yok artık  8"p

sen ne biçim konuşuyorsun büyük biladerinle ::D :P

Çevrimdışı muratchimen

• Onursal Üye
sen ne biçim konuşuyorsun büyük biladerinle ::D :P

Taktın sen benim yazıma bu akşam haaaa. Asabiyim zaten :P :P :P

alessea

• Ziyaretçi
Taktın sen benim yazıma bu akşam haaaa. Asabiyim zaten :P :P :P

bak hala büyük biladerinin konusunda geğik ( :) ) yapıyorsun :P

Çevrimdışı vetapex

• Tiryaki
  • **
    • renault 9 - 11 kulubu
48ghz  :D

bakalım belki bundan sonra işlemci hızını böle hesaplarız ? 48 64 128 yada 333ghz 1200ghz fln  :)
forum teşekkür edicisi..

Çevrimdışı muratchimen

• Onursal Üye

Çevrimdışı Hardware Delisi

• Tiryaki
  • **
Sivi azotla, kuru buzla yapilan deneylerdir sanirim. Ben artik hava sogutmali cozumler haricindekileri dikkate almamaya basladim. Gerceklikten uzak cozumler cinku!..  ;7/
CM Stacker 832 SE Kasa/Zalman ZM1000W-HP PSU/ASUS P5W DH Deluxe/C2D E6420/2 x Sapphire 3870 Toxic CF/4x1GB OCZ DDR2 800 ATI Certified/1x150GB WD Raptor (Vista Ultimate 64)/2x250GB SATA II 7200 WD Caviar SE16/Samsung SATA DVD/RW (SH183L)/Zalman 9500A LED CPU Cooler/Zalman ZM-MFC2 Controller