Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: HP Mininote 2133: Havalı Ama Cep Yakmayan Dizüstü  (Okunma sayısı 1537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
HP Mininote 2133 aslen Asus EeePC gibi eğitime yönelik ucuz dizüstü olarak tasarlanmıştı. Ancak HP’nin pazarlamacıları ürüne bir göz attıklarında bunu asıl ana pazara sürmeye karar verdiler - doğru da yaptılar.

Bu 10" ekranlı 550 USD'lik (yurtdışı f.) dizüstü havalı alüminyum kasasıyla, normalin %92'si boyutlarındaki klavyesiyle ve bir dizi akılcı özelliğiyle hiç de çocuk oyuncağı gibi durmuyor. Dahası ummadığınız kadar aşırı pahalı, aşırı hafif ürünleri andırıyor.

{alt}

Asus EeePC gibi 10" kasa ile gelse de Mininote 2133 üzerinde çok daha büyük 8.9" geniş ekran bulunuyor ve 1280x768 çözünürlükle Asus'un 800x400'üne gülüp geçiyor. Ucuz bir dizüstünden ummayacağınız bir özellikse eklenmiş olan "ivmeölçer". Bilgisayar düşerse veya aşırı sarsılırsa bu algılayıcı diskin kafasını park ederek verinizi korumaya alıyor.

Aşırı Hafif Taşınabilir Bilgisayarlar (Ultra portable Mobile PC,UMPC) küçük boyutları nedeniyle git gide daha da yaygınlaşıyor. Bunlar gezdirmesi kolay aygıtlar olduğundan okul veya iş gezileri için biçilmiş kaftan. Intel’in yeni tanıttığı Atom dizisi işlemcilerin de UMPC aygıtların pil sürelerini oldukça uzatması bekleniyor.
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı mclarens

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: HP Mininote 2133: Havalı Ama Cep Yakmayan Dizüstü
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2008, 16:18:57 »
gayet güzel ve küçük bir bilgisayar.merakla touch it yapmayı bekliyoruz:D
bende dell xps m1210 var ama artık büyük gelmeye başladı.bakalım 10" alışabilecekmiyiz

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2009, 21:32:23 »
bir mini 450$+kdv civarında alınabilir.
Amcak bu makine ile internet ve temel ofis işleri haricinde çok fazla bir şey beklememek gerek
Steppenwolf  arkadaşın linkindeki makina intel atom işlemciden  biraz daha hızlı via işlemcilisi ve 1300 tl üzeri fiyat var.
Bu fiyata vasat bir işlemcili normal dizüstü alınabilir.

Çevrimdışı zombie

• Onursal Üye
  • THG Çekiççisi
    • Site
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2009, 01:37:55 »
Bunlara laptop veya notebook değil de netbook deniliyor zaten. Tek amacı internet. Ofis uygulamaları için de uygun değil.
Ve açıkçası ben de almayı düşünüyorum ikincil bilgisayar olarak. Okula giderken çantaya atacağım ufak bir bilgisayar sonuçta, büyük kolaylık, kesinlikle değer.