Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Intel 34 nm Katı Durum Disklerini Göndermeyi Durdurdu: Yazılım Hatası  (Okunma sayısı 1173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih

  • Tiryaki
  • **
  • İleti: 500
  • "Szeretlek Zsuzska"
Intel’in yeni 34 nm X25-M G2 SSD’leri daha geçen hafta satışa çıkmıştı. Ancak bu hafta satış mağazaları bu ürünleri listelerinden çıkardılar. Intel ortaklarından birinin iddiasına bakılırsa yeni SSD’lerin yazılımında ciddi bir sorun keşfedilmiş.

Ne yazık ki, yeni katı durum disklerinden birini satın almış olan tüketiciler BIOS’dan diske şifre koyarken, değiştirip silerken hatalarla karşılaşabilirler. Yine de durum ümitsiz değil, Intel ilgili aygıt yazılımındaki hatayı düzelterek yakın bir zamanda güncelleme yayınlayacak. Bu süreç iki hafta kadar sürebilir.

Şu anda Intel sorun çözülene kadar Postville SSD’lerini dağıtıcılara göndermeyi durdurdu. Bununla beraber diske BIOS şifresi koymak gibi bir planı olmayan kullanıcılar büyük ihtimalle bu yazılım hatasından hiç etkilenmeyecekler. Yine de Intel yeni aygıt yazılımı çıkana kadar tüketicileri BIOS şifresine herhangi bir şekilde müdahale etmemeleri yönünde uyarıyor.