Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Intel Core i3 (Clarkdale) 2010 Yılına Ertelendi: Core i9 Söylentileri  (Okunma sayısı 1087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih

  • Tiryaki
  • **
  • İleti: 500
  • "Szeretlek Zsuzska"
Bir haberi yaparken çoğunlukla başka bir haber kaynağına muhtaç kalıyoruz. Şirketlerin resmi açıklama yapmalarını beklemektense söylentilerle yetinmek daha heyecan verici oluyor. Uzakdoğu’daki teknoloji şirketleriyle bağı kuvvetli olan Digitimes bundan bir ay önce Clarkdale çekirdekli 32 nm işlemcilerin bu senenin sonlarında çıkacağını iddia etmişti. Aynı site bu sefer de Intel’in bu işlemcilerin çıkışını 2010’un ilk çeyreğine ertelediğini yazdı.

DigiTimes gelecek sene piyasaya sürüleceği öngörülen işlemcilerin ne kadara  mal olacağını bile öğrenmiş. Buna göre ilk aşamada iki adet Core i3 modeli çıkarılacak ve bu işlemciler 2.93 GHz ve 3.06 GHz hızlarında çalışacaklar. Fiyatları ise sırasıyla 123 ve 143 Dolar olacakmış. Pentium markalı bir 2.83 GHz bir işlemci modeli de aynı tarihte çıkacak fakat bunun da bir Clarkdale olup olmadığı bilinmiyor.

Intel’in ilk altı çekirdekli masaüstü işlemci ailesi “Gulftown” da 2010’un başlarında sahne alacak ve rapora göre Core i9 olarak adlandırılacak.

Digitimes’ın dün yayınladığı kapsamlı haberde yakında bir araya geleceğimiz dört çekirdekli Lynnfield işlemcilerine (Core i5) de yer verilmiş. Bu işlemcilerin en düşük hızı ilk söylendiği gibi 2.66 GHz değil, 3.2 GHz olacakmış. Intel’in bu işlemciyi 176 Dolardan piyasaya süreceği iddia edilmekte.