Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Intel: Söylentiler Doğru Değil, Lynnfield’in Piyasa Adı Core i5 Olmayacak  (Okunma sayısı 1064 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih

  • Tiryaki
  • **
  • İleti: 500
  • "Szeretlek Zsuzska"
Intel’in Kurumsal İletişim Müdürü Bill Calder şirket günlüğünde gelecek nesil Intel işlemcilerinin adlarının ne olacağına açıklık getirdi. Calder’in yaptığı açıklamalar ezberimizi bozacak cinsten:

“Bugünkü Core 2 işlemcilerini emekliye ayırdığımız vakit pazarda üç yeni Core ailesi satılacak: Core i3, Core i5 ve Core i7. Bunların farklı nesiller olmadığını önemle söylemek isteriz. Hepsi temelde aynı işlemciler fakat çekirdek sayısı, önbellek kapasitesi ve diğer özellikler bakımından birbirilerinden ayrılacaklar. Örneğin dört çekirdekli işlemciler, Lynnfield dahil Core i7 olarak anılacaklar. Çift çekirdekliler ise Core i5 olarak adlandırılacaklar. Taşınabilir (mobil) dört çekirdekli Clarksfield kod adlı işlemci de Core i7 olacak.”

Sonuç olarak dört çekirdekli Lynnfield işlemcileri aklınızda Core i5 olarak kalmışsa, unutun gitsin. Yalnız çift çekirdekli sürümünün Core i5 olarak adlandırılacağını hatırlayın. Bu durumda P55 yongasetli anakartlardaki LGA1160 işlemcilerinde farklı model numaralar göreceğiz. Örneğin Core i7 8x0 serisi gibi. Ağustos ayı gibi Lynnfield işlemcilerinin durumunun tamamen netleşeceğini düşünüyoruz.