Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: İşlemci Soğutucu Listeleri 2008 - Bölüm1 - Bölüm 2 - Bölüm 3  (Okunma sayısı 4547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
{alt}{alt}{alt}

Tom's Hardware yedi yıldan beri işlemci soğutucularına ilişkin karşılaştırmalı inceleme yazıları yayınlar. Önceleri bu bileşenin önemi pek bilinmezdi, bilgiye ve deneylere dayalı ölçümler bulunmadığından, söylentiler ve batıl yaklaşımlar almış yürümüştü. Bu gereksinimden yola çıkarak Aralık 2000 tarihinde 17 soğutucu ürününü karşılaştırdığımız ilk kapsamlı incelememizi yayınlamıştık. Bugünkü canavarlarla karşılaştırıldığında eski soğutucular adı duyulmamış amatör üreticilerin bulunması zor ürünleriydi - bugün adını ezbere bildiğimiz yerleşik markalar o zamanlar bu ürünlerin kar getirecek bir alan olduğunu yapılan incelemelerin ses getirmesi sonucunda keşfetmişlerdi. O günkü bazı markalar sahneden ayrılırken, bazıları da bugün bildiğimiz sağlam pabuçlara dönüştü.

Bölüm 1 için tıklayın...

Bölüm 2 için tıklayın...

Bölüm 3 için tıklayın...

Uyarı: Bazı çizelgeler kaynak sitedeki tasarım değişikliği nedeniyle bulunamamıştır ve eksiktir. Ancak sonuç sayfalarındaki değerlendirmelere puanlar katılmıştır.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2008, 18:57:39 Gönderen: BigBrother »
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı Hardware Delisi

• Tiryaki
  • **
Tesekkurler THG. En zor kararlardan birisi sogutucu secimi. Kullanicilar icin testlere gore karar vermek her zaman dah iyi sonuc veriyor.  O0
CM Stacker 832 SE Kasa/Zalman ZM1000W-HP PSU/ASUS P5W DH Deluxe/C2D E6420/2 x Sapphire 3870 Toxic CF/4x1GB OCZ DDR2 800 ATI Certified/1x150GB WD Raptor (Vista Ultimate 64)/2x250GB SATA II 7200 WD Caviar SE16/Samsung SATA DVD/RW (SH183L)/Zalman 9500A LED CPU Cooler/Zalman ZM-MFC2 Controller

Çevrimdışı aesca

• Tiryaki
  • **
  • N.M.T.D.
bu yazı çok iyi oldu.tam zamanında.
zerotherm nirvana almayı düşünüyordum ( donanımhaber sitesi test sisteminde bunu kullanıyor.)
aslında montajına dikkat etsem alınabilir diye düşünüyorum.
ne dersiniz?
yoksa acemiler için değil başkasına bak mı dersiniz?
bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
     toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır

Çevrimdışı Hardware Delisi

• Tiryaki
  • **
İncelemeye göre ben olsam Thermalright düşünürdüm.
CM Stacker 832 SE Kasa/Zalman ZM1000W-HP PSU/ASUS P5W DH Deluxe/C2D E6420/2 x Sapphire 3870 Toxic CF/4x1GB OCZ DDR2 800 ATI Certified/1x150GB WD Raptor (Vista Ultimate 64)/2x250GB SATA II 7200 WD Caviar SE16/Samsung SATA DVD/RW (SH183L)/Zalman 9500A LED CPU Cooler/Zalman ZM-MFC2 Controller

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
Ynt: İşlemci Soğutucu Listeleri 2008 - Bölüm1 - Bölüm 2
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2008, 16:51:00 »
Yeni yazı eklenmiştir...
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."

Çevrimdışı secrethand

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: İşlemci Soğutucu Listeleri 2008 - Bölüm1 - Bölüm 2
« Yanıtla #5 : 25 Nisan 2008, 20:05:52 »
 İncelemenin cok faydalı olacagını dusunuyorum O0.Noctua NH-U12F sogutucu incelemesi dikkatimi cekti.Cunku, Noctua firmasının bu sogutucuyu NH-U12P ile upgrade ettigini ve basarımının cok daha iyi oldugunu diger forumlarda okumustum ve Noctua'nın bu yeni islemci sogutucusu ile Thermalright Ultra-120 Extreme sogutucusu arasında bir karar verme asamasında bu iki yeni sogutucuyu bu incelemede gormeyi cok isterim.Umarım bu iki sogutucu da incelemede yer almıstır. :-[

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
Yeni yazı eklenmiştir...

Çevrimdışı beytekin45

• Forum Aydını
İntel işlemciler yük altında o kadar ısınıyor mu? Ağzım açık kaldı valla... ;7/
1-Ryzen5 2600, MSI B450 Gaming Plus, CORSAIR Vengeance 2x8GB DDR4 3000Mhz, SanDisk 240 GB, Gigabyte RX480, Dark Knight Kasa, Aerocool 730W, AOC G2778VQ 1920x1080 1ms/75Hz FreeSync "

CkocabaS

• Ziyaretçi
3.bölümü hiç beğenmedim..E2xxx içinden çıkan fanı q6600 e takarsanız o sonuç normal..stok fan oc için uygun değil deniyor ama E2xxx lerin geneli 3ghz ye oc li iken tam yükte 60-65 arasında seyrediyor(ön-arka kasa fanı ile dahada düşük)
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2008, 10:27:48 Gönderen: CkocabaS »

Çevrimdışı olumlucumle

• Kıdemli Üye
E6750 yi stok fan ve ufak bi kasa modu ile 3.5ghz de maksimum 58 derecede kullanıyordum....
Rise The Riders of Theoden!
Swords shall be shaken.
Shields shall be splintered.
A sword day!A red day!
When the Sun rises...

BAN