Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Nvidia GeForce GTX 275: İyi Zamanlanmış Karşı Atak?  (Okunma sayısı 2069 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
{alt}

10 dolarlık aralıklarla pazarda konumlanan 31 farklı ekran kartı görmeye hevesli sadist kullanıcılardan biriyseniz bugün sizin şanslı gününüz. Dün sadece ATI'nin yeni Radeon HD 4890 1 GB modeli pazara çıkmadı aynı zamanda Nvidia da aynı fiyat aralığındaki ve GTX 260 Core 216 ile GTX 285 arasında başarım gösteren GeForce GTX 275 (bizim denemelerimize göre GTX 285'e daha yakın başarım sunuyor) modelini tanıttı.

Yazının tümü için tıklayın...
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı kyro

• Geçerken Uğradım
  • *
Ynt: Nvidia GeForce GTX 275: İyi Zamanlanmış Karşı Atak?
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2009, 16:20:29 »
güzel bi kart hd4890 ile başbaşa sayılırlar 100 de 1-2 lik farkları saymassak fakat bnce hd4890 almak daha mantıklı nede olsa dx10.1 eninde sonunda desteklenecek o bi artı yönü hd4890 nın. nvidia nın da psyx desteğini unutmamak lazım tabi ama bnce eninde sonunda kazanan yine direct x in yeni sürümü olacaktır. zira nvidia nın geforce fx teki cine fx olayı tutmadığından diyorum:)

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2009, 16:30:03 »
dx10.1 nvidianın çabaları sonucunda ölü teknoloji olarak kaldı daha doğrusu kalmaya mahkum edildi.
{alt}

Çevrimdışı kyro

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Nisan 2009, 22:41:25 »
doğru diyosun ama bnce şimdilk böyle sadece zira geforce fx de radeon 9800 lerle 1 sene kapışmıştı taki half-life 2 we 3d mark 2005 çıkana dek... bana yinede dx yeni sürüm olması daha mantıklı gbi geliyor bu zmana kadar hiç bi alternatifler tutmadı atinin truform u olsun yada nvidia nın cine fx i gbi. bilmiom belkide yanılırım ama tekerrürde olabilir

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2009, 10:47:41 »
dxin yeni sürümü olmasının daha önemli olduğu konusunda sana katılıyorum ama bu dx10.1 olmayacak dx11 olacak. zaten dx11 in çıkmasına pek birşey kalmadı. onun için bana göre kart tercihinde şu anda dx10 ile dx10.1 olması arasında bir fark yok. 
{alt}

Çevrimdışı kyro

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2009, 20:03:12 »
ewet haklı olabilirsin. tabiki dx 11 dahada önemli olcak. ama yinede iki kart aynı fiyat we performans özeliklerindeyse ben dx10.1 i tercih ederim. ati neden 800 stream i 5 e bölyo onuda anlamış deilim neden tek parça bbütün olarak 800 yapmıyor ki acaba?

Çevrimdışı MaRIkO

• Kıdemli Üye
  • kromosto
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2009, 23:10:59 »
dx10.1 gerçekte çok iyi bir teknoloji 10.1 diyince sanki dx10un üzerine pek birşey eklemiyormuş gibi gözüksede performans açısından çok olumlu artıları var ama desteklenmiyor oyunlarda (assasins creed bir ara eklemişti desteği oyuna ama sonradan kaldırılmıştı) onun için kartın ister dx10 olsun ister dx10.1 hiçbir fark göremiyorsun.
{alt}

Çevrimdışı frost_tf2

• Tiryaki
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2009, 05:11:55 »

Dx 10.1 ile çok daha yüksek performanslı AA süzgeci kullanabiliyorsunuz.

Çevrimdışı omercakir

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2009, 17:17:58 »
Merhaba,

HP xw4400 Workstation PC kullanıyorum. Power Supply = 460W. Şu an kullandığım ekran kartı 9800 GTX+ ve sorunsuz çalışyor. Bu ekran kartı ile ilgili "Nvidia GeForce 9800 GTX İncelemesi" başlıklı makalede maksimum güç tüketimi 265W olarak görünüyor. Ama GTX 275 'inki ise 251W. Neden daha düşük?  GTX 275 'i satın alırsam güç kaynağı açısından sorun yaşar mıyım?

nVidia'nın web sayfasında GTX 275 için Minimum System Power Requirement (W) = 550W yazıyor. Gerçi 9800 GTX+ için de Minimum System Power Requirement (W) = 450W yazıyor. Bu değerler ile yukarıdakiler arasında neden bu kadar fark var ve ne derece dikkate almalıyız?

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2009, 17:34:46 »
Yeni ürünlerde, daha fazla yüksek başarım ama daha düşük güç tüketimi beklemek gerekir.
Üreticiler hemen her zaman daha emniyetli terafta kalmaya özen gösterirler. Bu yüzdende her zaman güç gereksinmelerini biraz daha yüksek tutarlar.
Ayryca donanımın ekran kartı haricinde kalan bileşenlerininde neler olabileceğini ancak tahmin edebildiklerinden bu donanımlar içinde maksimum güç tüketimini ilave ediyorlar.
Güç kaynağınız bir worksatation ve HP gibi bir markanın bileşeni.
Üzrerinde yazan değerler gerçek değerlerdir ve güç kaynağınızın oldukça kaliteli olduğunu düşünüyorum.
Benim görüşüme göre mevcut güç kaynağınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.