Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Paypal: “Safari Tarayıcısıyla İnternetten Alışveriş Yapmayın”  (Okunma sayısı 1284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Salihgüler

  • Ziyaretçi
San Jose, Kuzey Amerika – Ebay’in çevrimiçi ödeme sitesi Paypal Apple’ın Safari tarayıcısının kredi kartı dolandırıcılarının kullandığı bir açığı olduğunu söyledi.

Safari, Macintosh bilgisayarlar ile iPhone’un varsayılan tarayıcısı. Geçen sene PC sürümü de yayınlanmıştı. Steve Jobs bu web tarayıcısının var olan en güvenli tarayıcı olduğunu iddia etmişti. Bununla beraber, Paypal aynı görüşte değil.

Paypal’ın güvenlik sorumlusu, PC World’e verdiği bir demeçte “Ne yazık ki Apple kendi müşterilerini korumaktan aciz bir duruma düşmüş durumda. Safari’nin en güvenli tarayıcı olduğunu söylemek isterdim ancak şimdilik bunu iddia edemem” diye konuştu.

Safari, Internet Explorer, Firefox ve Opera’nın ilk sürümlerinde olduğu gibi tümleşik hesap koruma süzgecine (pishing filter) sahip değil. Ayrıca kredi kartı hesaplarını korumak için kullanılan başka bir teknoloji daha olan “Extended Validation” doğrulama aracı da yok.