Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Phenom ile Athlon'un Saat Hızı Verimi Karşılaştırıldı  (Okunma sayısı 1964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
{alt}

Her ne kadar yeni Phenom işlemcilerinin çekirdek başına sağladığı kazanç daha fazla olsa da, TLB sorunu ortadan kaldırılmadan (B3 aşamasıyla) ve daha yüksek saat hızlarıyla satışa çıkmadan Phenom'a ilişkin kesin yargılara varmama taraftarıyız. Bizim asıl merak ettiğimiz yeni aşamalı işlemciler piyasada kendilerini gösterdikleri zaman Intel'i biraz daha zorlayıp zorlamayacakları. Diğer bir deyişle: Saat hızlarının daha yüksek olması aynı hızlarda çalışan Athlon 64 X2'ye göre daha yüksek başarım kazanımının elde edilmesi anlamına mı geliyor? Ve hangi saat hızında güç tüketimi önemli bir parametre olarak karşımıza çıkacak?

Yazının devamı için tıklayın...
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
Ynt: Phenom ile Athlon'un Saat Hızı Verimi Karşılaştırıldı
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2008, 22:54:19 »
Bu sonuçlara göre Athlon X2 kullananların terfi etmeleri en azından şimdilik gereksiz.

quantum_aso

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2008, 11:12:15 »
hemşom amd-intel terfisiyse neden olmasın  ^-^

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2008, 17:55:55 »
hemşom amd-intel terfisiyse neden olmasın  ^-^

O ayrı zaten,
 X2 kullanan birinin phenom a terfisi için diyorum.