Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Samsung ve Ridata Katı Durum Diskler İncelendi  (Okunma sayısı 2276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

• TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
Samsung ve Ridata Katı Durum Diskler İncelendi
« : 09 Ocak 2008, 20:01:03 »
{alt}

Flaş temelli katı durum disklerinin (SSD) tüm dünyada satışa sunulması üzerinden sadece birkaç ay geçti (Gerçi Samsung bundan tam bir yıl önce UltraATA arabirimli 32 GB flaş diskini duyurmuştu). Flaş tabanlı katı durum disklerinin klasik sabit disklerden en önemli farkı kalıcı (NV-non-volatile) flaş bellek birimlerinden meydana gelmeleri, çok daha kısa erişim sürelerinin olması ve daha az güç tüketmeleri.

Yazının devamı için tıklayın...
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar

cantekin67

• Ziyaretçi
Ynt: Samsung ve Ridata Katı Durum Diskler İncelendi
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2008, 21:19:01 »
Samsung'un tüketim değeri gerçekten iyi, laptoplarda güzel bir çığır modunda duruyor,
Zamanında  bu konu hakkında örnek bir tartışma yapmıştık zaten.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2008, 22:40:12 »
 :)
Benim foruma giriş sorum...
SD benzeri hafıza kartları ile RAID benzeri bir yapılanma yapabilirmiyiz?
Geçen yıl video kameralarda hızlı kayıt medyası olarak kullanılan benzer yapıların nasıl çalıştığı konusuu merak edip araştırırken sevgili, Serhat arkadaşımız bana yanıt verme nezaketini göstermişti. Biraz snoop bir soruydu belki ama hem gerçekten konuyu merak ediyordum hemde ünlü THG forumundaki teknik bilgi düzeyini merak etmiştim. Teknik kısmını bir tarafa atayım  (gerçekten çok zor ve özel uzmanlık isteyen bir soruydu bu) ama   sıcak ve dostça bir yardım çabası beni de THG li yaptı.
Bir kez daha Serhatkarabacak özelinde tüm foruma katkıda bulunan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.  O0
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2008, 22:42:28 Gönderen: highwayE6 »

no_noise

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2008, 22:49:08 »

Bir kez daha Serhatkarabacak özelinde tüm foruma katkıda bulunan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.  O0

:)

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2008, 23:10:25 »
 O0

Çevrimdışı serhatkarabacak

• Forum Gurusu
  • The Fall of...
    • Pusula Danışmanlık
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2008, 22:30:14 »
Daha çok var benim bu disklere geçmeme :)

Teşekkür ederim ayrıca.. :)
{alt}

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!.."

Çevrimdışı Alexus

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2008, 14:29:41 »
Katı disk ile RAID0 yapmak için genellikle Tekram/ARECA denetleyicileri kullanılıyor. Zira SSD ile uyumlu ve
RAM cache leri var. Random yazma hızını bayağı iyileştiriyor. Areca ARC-1210 kartı ssd disklerin RAID0 kullanımı
için çok yaygın. O kart ile bir benchmark yapılsaydı sanırım değerler daha iyi olacaktı. Zira mtron bu kart ile 100mb nin üstüne çıkabiliyor okumada. RAID0 ile 200mb yi geçmektedir. Yazmada  157mb ye ulaşıyor bu kart ile.
Almanca bi forum var bayağı benchmark yapmışlar...
http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=427495&page=1