Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Telif içeren eserlere ait P2P ve İndirme bağlantıları paylaşmak yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Seagate Flaş Disk Üreticisi STEC'i Dava Etti  (Okunma sayısı 830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BigBrother

  • TGForumz Yönetim
  • Yönetici
  • Eski Kurt
  • ******
  • İleti: 2,458
    • Tom's Hardware Guide - Türkiye
Seagate Flaş Disk Üreticisi STEC'i Dava Etti
« : 16 Nisan 2008, 03:46:20 »
Humphrey Cheung

San Francisco (CA) - Dünyanın en büyük sabit disk üreticisi Seagate patent ihlaline ilişkin olarak flaş disk üretisi STEC'i dava etti. San Francisco mahkemesinde açılan davada STEC dört adet Seagate patentini ihlal etmekle suçlanıyor, tazminat isteğinde bulunuluyor.

Geliri 12 milyar USD olan Seagate ile 190 milyon dolarlık STEC'in karşı karşıya gelmesi bilindik bir dev cüceye karşı davası. İş kolunun uzmanlarına göre dava kimseyi şaşırtmış değil çünkü geçenlerde Fortune dergisine bir açıklama yapan Seagate yöneticisi Bill Watkins, flaş bellek üreticilerini patent ihlali nedeniyle "yarın, belki yarından da yakın" dava edeceklerini açıklamıştı.

Watkins açık bir mektup yayınlayarak flaş disk üreticilerinin "geliştirme yarışında kestirme" olarak Seagate'in patentlerine dahil teknolojileri kullandıklarını öne sürmüştü.

Peki bir teknoloji devinden gelecek böyle bir tokat yeni emekleyen flaş disk sektöründe yıkıcı bir "hafıza kaybına" yol açmaz mı? Watkins'in belirttiğine göre Segate aslında flaş bellek tabanlı teknolojilerin gelişimini destekliyor ve başarısının artmasını bekliyor. Watkins "Bu mekanik veri depolamaya karşı katı durum depolama teknolojilerini saf dışı bırakma çabası değil, tam tersine Seagate yeni bir Ar-Ge takımını Seagate katı-durum ve ilgili teknoloji ürünlerini geliştirmek üzere oluşturmuş durumda." dedi.
"Küçük beyinler insanlarla, sıradan beyinler olaylarla, büyük beyinler fikirlerle uğraşır..."
TGForumz Üyelik Sözleşmesi ve Kurallar