Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Yeni JVC 46” Üç Boyutlu Ekran “Sadece” 7000 Dolar  (Okunma sayısı 1023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih

  • Tiryaki
  • **
  • İleti: 500
  • "Szeretlek Zsuzska"
JVC gelecek hafta düzenlenecek olan NAB etkinliğinde yeni 46” 3B ekranını görücüye çıkaracak. Dar gelirli vatandaşlar için bu tanıtım bir gövde gösterisinden öteye gitmeyecek çünkü ürünün fiyatı dudak uçuklatacak cinsten: 7000 Dolar

{alt}

46” genişlikli GD-463D10 ekran haliyle HD standardını destekliyor. Bununla beraber bu ürünün müşterilerinin daha çok tıbbi enstitüler, film ve görsel etki stüdyoları gibi kuruluşlar olacağını düşünmekteyiz. 3B özelliği ise gözlükleri takmadan bir işe yaramıyor ve GD-463D10 sadece bir çift gözlükle beraber satılacak.

GD-463D10 Arisawa’nın Xpol Stereoscopic 3B teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde pırıldatma (flicker) işlemine gerek olmadan 3B stereoskopik nesneler gözlemlenebiliyor. Gözlükler de sadece bu televizyona özel doğal olarak. Her ne kadar farklı bir teknolojiymiş gibi açıklanmasına rağmen çift projektörlü ekranlarla “kutuplu gözlük” kullanmaya benziyor biraz: Her iki projektör farklı filtrelere sahip ve kutuplu (polarized) gözlükler bu iki filtreyi de barındırıyor. Böylece beyin ekrandaki görüntüyü üç boyutluymuş gibi algılıyor.

{alt}

Maalesef, Arisawa kendi teknolojisinin ayrıntıları vermekten kaçınıyor. Bununla beraber Xpol teknolojisinde de büyük ihtimalle ışık filtreleri sahne alıyor. Yoksa çift filtreli gözlüklerin ne anlamı var? Sonuçta görüntü yine ikiye bölünüyor. Görüntü yüzlerce şeritlere bölünüyor ve ilk şerit birinci filtreden ikinci şerit ise ikinci filtreden geliyor. Bunlar alt alta dizilerek üç boyutlu bir desen meydana getiriyorlar. Yani derinlik etkisinin görüntülenen nesnelerle hiçbir alakası yok. Şeritler bir araya gelerek derinlik veya kabarıklık sağlıyor.

GD-463D10’un üç adet HDMI bağlantısı var. Karşıtlık oranı 2000:1 (dinamik kipte 10,000:1). Ekran sadece 39 mm (hemen hemen 4 cm) kalınlığında. 1090/24, 50p, 60p, 50i ve 60i çözünürlüklerini destekliyor ve tümleşik 10W x 2 hoparlörleri var. JVC’nin yeni gözdesi temmuz ayından itibaren ilk önce Japonya’da satışa sunulacak.