Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Pentium 4 531(3.22 GHZ Overclock stabil ve başarılı!) (Sıcaklık max 77c-78c)  (Okunma sayısı 924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem Alsırt

• Meraklı
  • **
Pentium 4 531 İşlemcimin standart frekansı 2.99 GHZ'den 3.22 GHZ'ye overclock ettim herhangi bir donma, mavi ekran almadım üstelik son derece eski model bir stok soğutucu ile. (Performansta artış her ne kadar çok bariz bir şekilde hissedilmesede ben %3-%5 oranında daha fazla performans gördüm!) (İşletim sistemindeki programlara herhangi birşeye tıklayınca bir pencerenin öncekinden daha kısa sürede açılması, birkaç programın öncekinden daha çok FPS verdiğini gördüm!) (Bu arada FSB 213 değerine ayarlı durumda. FSB overclock edilirken, Hem işlemci, hemde ramler overclock edildiğinden dolayı ramlerinde yükleme süreleri daha da hızlandı!)
Umarım ilk BIOS üzerinden yapılan Overclock tecrübemi beğenmişsinizdir. Eğer beğendiyseniz, konuma "Teşekkür et" diyebilirsiniz. :3
{alt}