Ağ > Kablosuz Ağ (Wireless, Wi-Fi)

Kablosuz ağı ben hariç herkes ve herşey görüyor ?

(1/4) > >>

volkantr34:
Öncelikle herkese merhabalar

Onca araştırma yapmama rağmen bu sorunumla ilgili bir bilgi ne yazık ki bulamadım. Problemim şu şekilde ; bulunduğum apartmanda kablosuz internet ağı hizmeti verilmeye başlandı. 10mb hızında olduğu söyleniyor. Fakat apartmanda ben hariç herkes kablosuz ağ kısmında bu şifresiz ağın ismini görüp kullanabilirken benim laptop'um bu ağı görmüyor. Xbox , macbook, iphone , ipad hepsi denendi hepsi bu ağı görüyor ve rahatça kullanabiliyorken benim HP Probook 6460b model laptop'umla bu ağı göremiyorum.

Bu sebepten , genelde beni bulan bu enteresan sorunları siz duayen arkadaşlara danışma gereği duydum. Eğer bu sorunumu çözebilirsem hemen evdeki internetimi iptal edeceğim. Çünki ortak ağı 20 mb'ye çıkarma çalışmaları yapılıyor ve ben güzelim ttnet'imle en fazla 3 mb'yi görebiliyorum.

Şimdiden ilgilenen , ilgilenemeyen herkese çok teşekkür ederim.

highwayE6:
Şu andaki kendi internet erişiminize kablosuz mu kablolumu bağlanıyorsunuz?.
Yani HP nin  kablosuz bağlantınız tam ve eksiksiz  olarak çalışıyor mu ?
HP bulunduğu yerin dışınada yer değiştirseniz (örneğin komşuda veya koridorda) sinyali göremiyor mu?
HP nin b g n her tür kablosuz sinyali alması gerek. Gelen sinyal (ortak modem) hangi standartta.
İlk aklıma gelen soru yanıt bunlar.
Bu arada farklı maliyetleri olsada 3 mb (diye tanımladığınız) kendi internetiniz ortak 10 hatta ulaşacağınız 20 mb internetten kaç kişinin bundan faydalanacağı, toplam  kotanın ne kadar olacağı gibi detaylara bağlı olarak daha hızlı ve kullanışlı olabilir.
Ancak eğer yeterli hız ve kata var ise bende merkezden gelen temiz ve sorunsuz interneti tercih ederim. Üstelik muhtemelen çok daha ekonomik olacaktır.

gouranga:
Muhtemelen denemişsinizdir ama bu HP laptop başka ağları rahatça görebiliyor mu?

volkantr34:
Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Sırasıyla cevaplayayım. :)
* Kendi internetimi kablosuz olarak kullanıyorum.
* Tam ve eksiksiz olarak çalışıyor. Yerinide değiştirdiğim halde hiçbiryerden ortak interneti görmüyor.. (xbox'tan ortak internete bağlanabiliyor online oyun oynayabiliyorum ve diğer wireless'leri görebiliyorum.)
* Ortak ağın modemi ile ilgli bir bilgim yok açıkçası.İş saatleri yüzünden bu konuda görüşebilceğim kişilere denk gelemiyorum.(Çanak falan bişeylerden bahsediliyordu.)
* Ortak internetin paylaşımcısı 60 dairecik :) tabii hepsi kullanıyormu kullanmıyormu bilmiyorum açıkçası..
* Ortak nette kota yok sınırsız dendi.. Ve ücreti bizim apartman aidatının içinden alınacak.Ekstra bir ödeme yok. O sebepten 60 TL'lik kendi internetimi kapamak istiyorum tabii bu mevcut sorunumu aştıktan sonra.

Ne yapabiliriz :)

** Evet diğer kablosuz ağlarıda görebiliyorum..

highwayE6:
Anlattıklarınız pek karşılaşılmayan bir durum.  :(
Burada bizden öneriler istediniz ama ben;  ortak merkezi modem servisini veya onun servis sağlayıcısı (telekom gibi) görüşmenizi ve ağınızı göremiyorum... şeklindeki şikayetinizi iletin diyeceğim.
Onların benzer sorunlarla daha sık  karşılaştığı varsayımı ile belli ayar sorunu var ise sizi yonlendirebileceklerini düşünüyorum.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git