Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: PC harddisk değiştirme ve montajı  (Okunma sayısı 3662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
Ynt: PC harddisk değiştirme ve montajı
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2020, 23:23:20 »
Yeni diskin data ve elektirk bağlantısını yaptın dimi. Biosda otomatik görünmesi lazım. Eğer doğru bağladım ama görünmüyor diyorsan, eski diski tekrar takıp dene. Sorunsuz çalışıyorsa demekki sen doğru yapıyorsun. Yeni diski farklı bir bilgisayarda bilen birine denetmeni öneririm.

Disk sana nasıl geldi. Kargo ile geldiyse kargoda darbe alıp bozulmuş olma ihtimali de var. Eğer öyle ise garantiye götürebilirsin. Anında yenisini veriyorlar.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici x3,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,

Çevrimdışı afterx

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2020, 23:30:03 »
Yeni diskin data ve elektirk bağlantısını yaptın dimi. Biosda otomatik görünmesi lazım. Eğer doğru bağladım ama görünmüyor diyorsan, eski diski tekrar takıp dene. Sorunsuz çalışıyorsa demekki sen doğru yapıyorsun. Yeni diski farklı bir bilgisayarda bilen birine denetmeni öneririm.

Disk sana nasıl geldi. Kargo ile geldiyse kargoda darbe alıp bozulmuş olma ihtimali de var. Eğer öyle ise garantiye götürebilirsin. Anında yenisini veriyorlar.
eski disk aynı bağlantılarla çalışıyor. sanırım aldığım harddisk bozuk. kargoda baya sağlama benziyordu ama.Ancak ojinal kutuda gelmedi.dediğiniz gibi en güzeli sanırım başka birine denettirmek olacak.

Çevrimdışı levis

• Forum Gurusu
    • The West
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2020, 10:18:26 »
Daha önce başıma 2 kere geldi. Karacuma indiriminden aldığım harddisk arızalı çıkınca iade ettim. Yerine yenisi geldi ama aynı sorunu onda da yaşayınca, markanın merkez servisine faturayla birlikte bizzat götürdüm. Durumu söylediğimde malesef ki firmaya arızalı olarak dönen cihazların büyük bölümünün kargo ile teslim edilmiş cihazlar olduğunu öğrendim.

Dediğim gibi bir yerde denettirip çalışmadığından emin olun ve 15 günü geçirmeden imkanınız varsa da bizzat siz götürüp değiştirtin.
Asus TUF Z270 Mark 1, Core i7 6700k,
Asus TURBO Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit,
16 gb 2400mhz DDR4 Ram,
Creative Recon 3D Pcie,  Sony Shake-33,
Zalman GS1000Plus Kasa, High Power Astro GD1200WPSU,
Kingston UV300 480GB SSD , WD 4 TB x4 , Seagate 8 TB Harici x3,
Asus-Vx238h Led Monitör x2,