Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: RAMAZAN DA ORUÇ TUTMUYOR MUSUN  (Okunma sayısı 772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ORHAN AFACAN

• Yeni Üye
  • *
RAMAZAN DA ORUÇ TUTMUYOR MUSUN
« : 14 Haziran 2017, 12:14:45 »
Ramazan da oruç tutmuyor musun?
Sağlık mı,yolculuk mu ne sebebi.?
Sordum diye beni suçluyor musun?
Tavsiye etmektir İslam Edebi.

Tutarsın,tutmazsın ben karışamam.
Bu hususta seninle yarışamam.
Farzdan mahrum kalmana alışamam.

Tutmadığın günlere fidye,kaza.
Yenilenir oruçla her bir aza.
Yapmasın şeytan sana muaraza

Beş farzın dördü oruç bünyesinde.
Umre, tavaf,say ek Kabe içinde.
Otuz üç senenin her mevsiminde.

Bedenle yapılan bir teslimiyet,
Yaratanın rızası yalnız niyet.
Kendine, kendinden iftar ziyafet.

Aç gözlülük,nankörlük tedavisi.
Gönüller doyuran iman vadisi.
Hatırla oruçla ayet,hadisi

ORHAN AFACAN
İZMİR-30.05.2017

[/font][/font][/size]Diyanet İşleri[/color][/size]:[/font] Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.[/font]

[/size]

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
Ynt: RAMAZAN DA ORUÇ TUTMUYOR MUSUN
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2017, 00:16:50 »
İçerik güzel ama şiir kötü :)

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı ORHAN AFACAN

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2017, 10:41:37 »
İçerik güzel ama şiir kötü :)

---teşekürler,esası güzel usulü yanlış zamanla oda düzelir.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı ckocabas

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 20 Haziran 2017, 22:05:16 »
İnsanlara : ” Dinin nedir ? Namaz kılıyor musun ? Oruç tutuyor musun ? ” gibi Allah’ın soracağı soruları sormayın! İnsanlara : ” Aç mısınız ? Bir şeye ihtiyacınız var mıdır ? Bir sorunun var mı ? ” gibi kulun kula soracağı sorular sorun.

Fatih Sultan Mehmet HAN

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2017, 12:09:58 »
Manzumeyi yazan kardeşimiz de "Tavsiye etmektir İslam Edebi." ayağıyla kibar bir dille yazmış. Tavsiye etmiş yani. Niyeti kötü değil en azından.

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2017, 14:02:06 »
Ben, bundan özce yazdıklarını ve hele son yazdığını da bildiğimden ben pek iyi niyet filan görmüyorum. Eğer bu arkadaş donanım ile ilgili bir tek bir cümle yazsa idi (62 tane gönderisi var) haklısın derdim.
Bütün bunların ötesinde, son yazdığı ve işlerinden kovulmuş ve başka bir iş olanağı fiili olarak bırakılmamış, resmen açlığa mahkum edilmişliklerini tüm mücadelelerine rağmen düzeltememiş 2 insanın hakları için ölümü göze alıp yaptığı barışçı pasif direniş mücadelesini, onları tutuklayıp içeri hapse atılmalarını ve tüm bu azıcık insanlık ve vicdan yerine  hakarete varan yazıları  yazmak (şüphesiz bunlar şiir filan değil en azından şiir nedir biliyorum) hiç bir iyi niyet gösterisi değil.
Bunlar tüm onurlu insanları rencide etmeye ve pasifleştirmeye yönelik bir provokasyon.  En fazla birkaç günlük ömürleri kaldı, ölüyorlar onurları ve ekmekleri için. İçinde en ufak Allah sevgisi, toplumsal veya kişisel vicdanın olduğu kişiler böyle bir zulmü hoş göremez. Bir Müslüman ise asla göremez. Ben hoş görmüyorum. Hoş görenleri de ben lanetliyorum.

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı ckocabas

• Etkin Üye
  • **
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2017, 15:05:01 »
Niyetin iyi ya da kötü olması durumu değiştirmez çünkü insanlara, kendilerinin müsade ettiği ölçüde tavsiyede bulunabilirsiniz.Ben müslümanım ve oruç tutmuyorum,artısı eksisi kısaca inanç kısmı beni bağlar.Dolayısı ile hiç tanımadığım bir şahsın oruç tutuyormusun şeklindeki sorusunuda hoş karşılamam ve bunu tavsiye olarakta görmem, haddini  aşmak olarak görürüm.İnsanların inançlarını yaşama şekli kimi ilgilendirir ki bir şiire konu oluştursun!

Teşekkür Edenler

Çevrimdışı ORHAN AFACAN

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2017, 17:07:52 »
Ben, bundan özce yazdıklarını ve hele son yazdığını da bildiğimden ben pek iyi niyet filan görmüyorum. Eğer bu arkadaş donanım ile ilgili bir tek bir cümle yazsa idi (62 tane gönderisi var) haklısın derdim.
Bütün bunların ötesinde, son yazdığı ve işlerinden kovulmuş ve başka bir iş olanağı fiili olarak bırakılmamış, resmen açlığa mahkum edilmişliklerini tüm mücadelelerine rağmen düzeltememiş 2 insanın hakları için ölümü göze alıp yaptığı barışçı pasif direniş mücadelesini, onları tutuklayıp içeri hapse atılmalarını ve tüm bu azıcık insanlık ve vicdan yerine  hakarete varan yazıları  yazmak (şüphesiz bunlar şiir filan değil en azından şiir nedir biliyorum) hiç bir iyi niyet gösterisi değil.
Bunlar tüm onurlu insanları rencide etmeye ve pasifleştirmeye yönelik bir provokasyon.  En fazla birkaç günlük ömürleri kaldı, ölüyorlar onurları ve ekmekleri için. İçinde en ufak Allah sevgisi, toplumsal veya kişisel vicdanın olduğu kişiler böyle bir zulmü hoş göremez. Bir Müslüman ise asla göremez. Ben hoş görmüyorum. Hoş görenleri de ben lanetliyorum.

--------ben kişilerin intihar etmesine karşıyım,dinim bun emreder.hiç kimsenin kendi yaşam hakkını ihlal edemez.,tahrik eder gibi intiharı teşvik etmeyiniz.