Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: AMD'den hafif dizüstü bilgisayarlar için özel işlemci  (Okunma sayısı 1899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hkan

  • Etkin Üye
  • **
  • İleti: 223
AMD , ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için ilk ve tek 64 bit çift çekirdekli işlemci ailesi olan Mobil AMD Turion™ 64 X2 teknolojisini tanıttı.
AMD , ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için ilk ve tek 64 bit çift çekirdekli işlemci ailesi olan Mobil AMD Turion™ 64 X2 teknolojisini tanıttı. Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi, kullanıcıların yoğun dijital ortam uygulamalarını bile kullanırken olağanüstü performans elde etmesini sağlayarak ve pil ömrünü uzatarak hareketli yaşam tarzıyla bütünleşiyor.

Teknoloji liderliğini sürdüren AMD, 64 bit özelliğini Mobil AMD Sempron™ işlemci ailesine de getiriyor. 32 bitten 64 bite pürüzsüz geçişi sağlayan ürün yelpazesiyle AMD bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor.

“AMD, 64-bit işletim sistemi Microsoft Windows® Vista’yı çalıştırmaya bugünden hazır taşınabilir platformların hazırlanmasına olanak sağlamak için, ilk 64 bit çift çekirdekli işlemciyi piyasaya sürmektedir,” diyen AMD Taşınabilir Bilgisayar Bölümü Başkan Yardımcısı Chris Cloran, sözlerini şöyle sürdürdü: “İster işyerinde ister evde kullanılabilecek bu gelişmiş mobil teknolojiyle, çoklu görevlerin en yoğunlarını işletebilecek bir performans, 64 bit uyumluluğu, uzun pil ömrü, kablosuz bağlantı ve grafik çözümlerinde endüstri liderli teknolojileri destek gibi birçok özellik bir arada.”

AMD, açık standartlı bir yaklaşım benimseyerek grafik ve kablosuz bağlantının endüstri liderleriyle işbirliğine gidip OEM müşterilerinin standart seçeneklerden sıyrılıp gerçekten zengin özellikli dizüstü bilgisayarlar alabilmesine olanak sağlıyor. Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi tabanlı dizüstü bilgisayarlar, bilgisayar kullanımının görsel açıdan da muhteşem olması ve ister işyerinde ister evde kesintisiz bağlantıdan yararlanılabilmesi için üstün grafik ve kablosuz bağlantı çözümleri sunacak.

Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi, AMD Opteron™ ve AMD Athlon™ 64 X2 işlemcilerinde yer alan ödüllü Direct Connect Mimarisinden yararlanarak çekirdekler, bellek ve G/Ç aygıtları arasında hızlı bağlantılar yoluyla sistem performansını artırıyor. Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisinin diğer zengin özellikleriyse şöyle:

· Enerji tüketimini azaltarak pil ömrünü uzatan çift çekirdekli enerji yönetimi

· AMD Digital Media Xpress ile daha hızlı görüntü işleme, ses ve film kodlama ve çözme, 3B grafik dönüştürme

· AMD Sanallaştırma teknolojisiyle sanal ortamlarda daha yüksek performans, güvenilirlik ve güvenlik

Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisine sahip dizüstü bilgisayarlar, içinde bulunduğumuz üç aylık dönemde perakende satış mağazalarında ve ticari dağıtım kanallarında kullanıcılara sunulacak. Acer, BenQ, Founder, Fujitsu Siemens, Gateway, HP, MSI, NEC, Packard Bell ve TongFang’in bu işlemciye yer vermesi bekleniyor.

AMD, açık platformlu yaklaşımında bir adım daha ileri giderek, açık endüstri standardı teknolojilerde taşınabilir referans tasarımlar geliştirmek üzere ATI Technologies Inc. ve NVIDIA Corporation ile işbirliği yaptı. Bu referans tasarımlar, AMD’nin ve ortaklarının teknolojilerine dayalı dizüstü bilgisayarlarda doğru uygulamaları içeriyor. Referans tasarımlar AMD müşterilerinin piyasaya daha hızlı açılmasına ve platform geliştirme maliyetlerini düşürmesine olanak sağlıyor.

”AMD’nin çift çekirdek teknolojisi, HP dizüstü müşterilerinin bilgisayarlarını nerede isterlerse orada kullanmalarına fırsat veriyor,” diyen HP Dizüstü Bilgisayarlar Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ted Clark, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi tabanlı HP Pavilion ve Compaq Presario modellerimiz olağanüstü performans, taşınabilir eğlence ve yeni, şık tasarım gibi özellikler içeriyor.”

Acer Kurumsal Başkan Yardımcısı Walter Deppeler ise şöyle konuştu: “AMD, taşınabilir çözümlerimizde performans ve güvenilirlik elde etmemiz için uzun zamandır önemli bir rol oynamaktadır. Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisiyle, Ferrari dizüstü bilgisayar serisi gibi üst sınıf ürünlerimiz, müşterilerimiz nerede isterse orada muhteşem performans ve üretkenlik sağlayacak.”

Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi, Microsoft® Windows Vista™ 64 bit işletim sistemini çalıştırabilecek tek taşınabilir işlemci teknolojisi. AMD, bu yeni işletim sisteminin destekleyecek önemli donanım bileşenlerini belirlemek için Microsoft ile yakın temasta bulunmaktadır. Mobil AMD Turion 64 X2 teknolojisi, çoklu ortam uygulamaları, oyunlar ve güvenliğin yanı sıra, taşınabilir işistasyonları için de mükemmel bir çözümdür ve kullanıcıların 32 ve 64 bit işistasyonu uygulamalarından en iyi performansı almalarını sağlar.

“Windows Vista’nın tasarımını desteklemek adına, dizüstü bilgisayarların tüm uygulama alanlarında iyi bir deneyim yaşatacak işlemcilerin seçilmesi çok önemli,” diyen Windows Taşınabilir İstemci Grubu Yöneticisi Mika Krammer, şöyle devam etti: “Yeni ve güçlü Mobil AMD Turion 64 çift çekirdekli işlemci teknolojisi, Windows Vista için mükemmel seçim.”
öyle bir yerdeyim ki....
edirne kapısı zordur geçilmez,
uzaktır memleket kolay gidilmez...

hkan_84