Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: Modem ve Ping İlişkisi  (Okunma sayısı 362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gaishinbu

• Geçerken Uğradım
  • *
Modem ve Ping İlişkisi
« : 04 Şubat 2017, 10:26:58 »
Merhaba arkadaşlar. Kısaca ve basit bir şekilde sorunumu anlatıp çok uzatmak istemiyorum.

Oynadığım online oyunlarda (özellikle The Division) yarım saat, bir saat sonra ping olmaya başlıyor. Karakter verdiğim komutları geç algılıyor. Bunun modem ile bir alakası olabilir mi? İnternet hızım 8mbps ye kadar. Yaklaşık 6.5-7 arası alıyorum. Kafamı kurcalayan şey oyunu oynamaya başladıktan yarım saat-bir saat sonra böyle bir şey olması. İlk 15-20 dakika böyle bir sıkıntı olmuyor. Yani oyunun server larında bir problem olsa baştan olur diye düşünüyorum. Modemin ısınması ya da kalitesi bunu etkiler mi? Kullandığım modem AirTies ama modeli şuan aklımda yok ve iş yerindeyim. İsteyen olursa düzenleme yapıp eve gidince eklerim. Bu konu hakkında bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Modemi değiştirmeyi düşünüyorum. Teşekkürler.