ZyXEL P-660HW-T1 v2 kopma sorunu

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: ZyXEL P-660HW-T1 v2 kopma sorunu  (Okunma sayısı 15806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
Ynt: ZyXEL P-660HW-T1 v2 kopma sorunu
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2008, 13:16:57 »
sanırım sorun ısınma
modemin alt kısmı duvara temas edecek şekilde kullanıyorum 2 gündür ve hiç kopma olmadı  :)

8"p ilginç.

no_noise

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 01 Ocak 2008, 13:26:25 »
ona da bi fan takalım  @:b

olur mu ki ?  @:b

8"p ilginç.

2 gündür sorun yok umarım çıkmaz da

Çevrimdışı kenya

• Forum Genel Müdürü
« Yanıtla #12 : 01 Ocak 2008, 13:41:36 »
Umarım daha sorun çıkmaz,

fan takanlar çok var modeme, sen de deneyebilirsin. Yada büyükçe bir metal tabaka/blok koyabilirsin altına/üstüne.

Çevrimdışı serhatkarabacak

• Forum Gurusu
  • The Fall of...
    • Pusula Danışmanlık
{alt}

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!.."

Çevrimdışı serhatkarabacak

• Forum Gurusu
  • The Fall of...
    • Pusula Danışmanlık
« Yanıtla #15 : 11 Ocak 2008, 13:32:03 »
Ne gülüyorsun kardeşim, hayret bişi yaa :D Gayet mantıklı bir çözümdü.. Yazın sıcaktan ne yapacağını şaşırıyor insan :)  :P
{alt}

"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!.."

Çevrimdışı GTI

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #16 : 17 Temmuz 2008, 12:59:06 »
Anlattığın problemin çözümü büyük ihtimalle firmware güncellemesi olabilir. www.zyxel.com.tr/web/support_download_detail.php?sqno=477731 adresinden modeme ait yazılımı indirip, indirmiş olduğun dosyanın içindeki .BİN dosyasını göstererek güncellemeyi başlat.(Modemin arayüz kısmına girerek bakım/araçlar kısmından gözat'a tıklayıp .bin dosyasını göster ve yüklemeye başla) Tabi yükleme sırasında kesinlikle modeme müdahale etme ve elektriğini kesme. Yükleme işlemini tamamlandıktan sonra modeme arkasındaki reset tuşuna basılı tutarak reset at.(modem açık durumdayken reset tuşuna basılı tutup yaklaşık 15-20 sn. içinde tüm ışıkların yanıp sönme işlemi gerçekleşecektir.Bu yanıp sönme işlemi sonucunda modem resetlenmiştir).Bu işlemler bittikten sonra modem ayarlarını doğru bir şekilde  tekrar yap.Sorun çözülecektir. ;)

Kolay gelsin O0

Çevrimdışı ozkoyuncu

• Geçerken Uğradım
  • *
ZyXEL P-660HW-T1 v2 kopma sorunu
« Yanıtla #17 : 20 Nisan 2009, 19:26:47 »
Arkadaşım bende de P-660HW-T1 v2 var ve aynı sroundan bende şikayetçiydim 15 dakikada bir kopuyordu servise gönderdim yeni board taktılar sonra 15 gün sonra birde sıfırını gönderdiler bende ikinci geleni sattım :) servise gönder en hızlısından tavsiye ederim ;) iki modemde çatır çatır çalışıyo arkadaşım kullanıyo biliyorum :)

Çevrimdışı highwayE6

• Forum Gurusu
« Yanıtla #18 : 20 Nisan 2009, 22:37:04 »
Anlattığın problemin çözümü büyük ihtimalle firmware güncellemesi olabilir. www.zyxel.com.tr/web/support_download_detail.php?sqno=477731 adresinden modeme ait yazılımı indirip, indirmiş olduğun dosyanın içindeki .... Bu işlemler bittikten sonra modem ayarlarını doğru bir şekilde  tekrar yap.Sorun çözülecektir. ;)
Kolay gelsin O0
Firmware güncellemesi
a- cihazda olası bir sorunun (o firmwareyi kullanan tüm makinalarda bu sorun olmalı) düzeltilmesi için (sevvis pack gibi birşey)
b- O donanım ile yapılabilecek başkaca fonksiyonlara yol vermek
c- bir şekilde yazlmdaki bozuma karşısında bir çeşit yeniden yükleme. (bu en az rastlanan durum. Çünkü tamamen bozldu ise güncllemeyide yapamama olasılığı çok yüksek)
genel amaçları için yapılır.
Sonuç olarak eğer o modemlerin o firmwareye sahip tümünde bu sorun var ise bunu eğer düzeltlmiş hali yayınlandı ise işe yarar. Yada cihazın yazılımı bozumuştur- kararsızdır (bu durumda reset etmek gerekir ki kendini yenileyebilsin)
Bence modem arızalı veya santalda bir sorun var. Önce telekom hattı ve santralı onalasın (başvurursanız yaparlar) hat ve santral temiz ise servise gönderin.

Çevrimdışı FlyBeeg

• Geçerken Uğradım
  • *
« Yanıtla #19 : 01 Temmuz 2015, 23:14:09 »
Modem arayüzünden sırasıyla BAKIM > HATA BULMA > DSL HATTI > DSL HAT DURUMU sekmelerine giriş yaparak çıkan ekranda  SNR MARGİN ( NOİSE MARGİN ) değerinin karşısında yazan rakam 15 dB ve altında ise servis sağlayıcın ile görüşüp hat değerlerim düşük diye arıza kaydı bırakman gerekiyor. Bu değer 15 dB ve üzerinde ise ve kopma devam ediyorsa modemin en güncel yazılımını indirerek yükleyip reset + kurulum yapıp test edebilirsin. Yeni üye olduğum için forum link atmama müsade etmiyor, ZyXEL 'in ftp sitesi var, google 'da arattırtığında çıkar. Bu ftp sitesinden modeminin modelini seçerek en güncel yazılımı indirebilirsin.

Teşekkür Edenler