Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: "Bu parçayı kesinlikle biryerlerden bul ve dinle gerçekten şahane"  (Okunma sayısı 241609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pilot66_06

• Sadık Üye
sen R.A.P'i yanlış tanımışsın - sorun da bu değil zaten çok iyi bildiğini düşünmen - her R.A.P müzik türü içine giren track de küfür yoktur  O0 ben Obie Trice dinlerim örneğin - bir şarkısı hariç hiçbi şarkısında %90 küfür yoktur - sözlerin tamamını anlayabilecek kadar ingilizcem var - anlamadığımı da bakabileceğim internet var - ben rock ı neden sevmiyorum a gelirsek... baş ağrısı yapıyo ! ayrıca artık bıktığım - gına gelen - yetti artık dediğim aşk&sevgi&yalnızlık&duygusallık vb saçma sapan konuları dinlemek istemiyorum...

tüm şarkılarda aynı konuları - onun bunun aşk acısını - sevgilisi hakkında düşündüklerini yada onunla yaşadıklarını dinlemektense - toplumsal mesajlar içeren - daha didaktik - ve en önemlisi daha realist eserler dinlerim  O0 bırak bu şartları rock dinleyeceğime küfür dinlerim en azından başım ağrımaz !

:melek: :melek:  :P

-----------------------------------------------

tüm müzik türlerine saygım vardır - fakat bu mesajları semih.efendi nickli üyenin R.A.P'i eleştirmesi üzerine yazdım...
her zaman dediğim - bırak o kendi şarkısını çalsın O0

semih.efendi

• Ziyaretçi
ROck'a baş ağrıyıo demişsin bunu en son bi arkadaştan duyduğum kadarıyla cami hocası söylemişti... Baş ağrıtır ANCAK ; metallica'dan MEtal MİLİTA'yı son seste dinlersen Rock sadece bu değildir.. Se birde Küçük Sevgilim'i Başbaşa Göz Göze dinle

Ayrıca orda yazdığın Aşk sevgi yalnızlık duygusallık

Aşk için neler yapan insanlar var çünkü Hormonları onları yönlerndiriyo

O kadar duygusal insanlar varki kendini doğaya veriyo  :P

Ben sana realist bi eser vereyim hem Rap Versiyonu var Hem Rock

i Wanna f... your a....s diye Rock versiyonun DJ.Akon .. Rock versiyonunu da biz Coverladık  :)

Didaktik hatırladığım kadarıyla bilgi verici Edebi bi Şiir türü Bilgi veren Müzik türü yoktur.. Çünkü Müzikde daha değişik edebi sanatlar kullanılır .....

Realist Eser'e gelince Punk-Alternatif Rock karışımı MY Chemical Romance'ı dinlemeni öneririm ....

Bu arada son söz olarak kimin Freddie Mercury dinlediğinde kafası ağrıdı

______________________________________________________________________________________

bu yazıyı Pilot66_06 isimli şahsiyetin ROCk müziğe baş ağrıtıcı ve Aşk&sevgi ve duygusallığa Saçma sapan konular dediği için yazdım ....  :melek:

Çevrimdışı pilot66_06

• Sadık Üye
Didaktik hatırladığım kadarıyla bilgi verici Edebi bi Şiir türü Bilgi veren Müzik türü yoktur.. Çünkü Müzikde daha değişik edebi sanatlar kullanılır .....

saçmalıklarını gülerek okurken en çok güldüğüm yer burası oldu  ::D
senn ilköğretim 4 Türkçe kitabından okuduğun didaktik kelimesinin anlamını lise 2 de " öğretici " olarak görmen gerekirdi - atlamışsın demekki o konuyu

didaktik = öğretici  ;)

Çevrimdışı DoriaEMO

• Sadık Üye
Rap müziğin neden çok etkileyici olduğunu acıklayayım..

Çok fazla ses kuvvetine sahip olmadan çok iyi parcalar yapabiliyorsunuz.. rap müzik sadece stüdyoda doğru düzgün hazırlanabilen bir müzik türüdür.. çünkü parcayı güzel yapabilmek için bazı özel ses efektleri ve ritimler kullanmanız gerekir..

Rock (metal punk vs hepsi)

grup halinde ve grup elemanlarının birazda sempatisiyle güzelleşen tamamen müzikal bir tarzdır..
genelde el yapımı parcalar üretilir.. rock müzik her zaman duygusal olarak daha etkileyicidir..

ama rap müzik sağlam ritimlerle üretildiği için çok ilgi cekicidir..

rock ise grupların canlı performansları iyi ise çok ilgi cekici olur..saygılar..

semih.efendi

• Ziyaretçi

saçmalıklarını gülerek okurken en çok güldüğüm yer burası oldu  ::D
senn ilköğretim 4 Türkçe kitabından okuduğun didaktik kelimesinin anlamını lise 2 de " öğretici " olarak görmen gerekirdi - atlamışsın demekki o konuyu

didaktik = öğretici  ;)

bak ben Asbiyim terbiye sınırlarımı aştırma ben zaten Lise 2'yim .. ve daha yeni gördük

HA BİLGİ VERİCİ HA ÖĞRETİCİ ayrıca ilköğretim 4 de değil o konular Ortaokul 1 de geçiyo bilgilerine ....

Bilgi verici ile öğretici arasında ne fark var... Bu arada burda gülmektenn  ::D

Ayrıca ben DarioEmo'nun da söylediği Cump'lu bump'lu şarkıları sevmiyorum O müziği sen yapmıyosun bilgisayar yapıyo tabi gerçek müzik ne bunu bilmeyip SAÇMALAYANLAR'da bu Ve ismail YK tarzı müzik(özür dilerim Gerçek müzik :-[ ) dinliyo ...

Çevrimdışı pilot66_06

• Sadık Üye

Çok fazla ses kuvvetine sahip olmadan çok iyi parcalar yapabiliyorsunuz.. rap müzik sadece stüdyoda doğru düzgün hazırlanabilen bir müzik türüdür.. çünkü parcayı güzel yapabilmek için bazı özel ses efektleri ve ritimler kullanmanız gerekir..

kesinlikle katılmamakla birlikte birçok tecrübeli dj i hiçesaydığınızı belirtiyorum - stüdyoyu sahneye taşıyan dj dir - gerektiğinde beat de verir mix iyle seyirciyi de coşturur ...

bak ben Asbiyim terbiye sınırlarımı aştırma

sorun olmaz benm açımdan ...

HA BİLGİ VERİCİ HA ÖĞRETİCİ
keşke karşımda okuduğunu anlayan biri olsaydı ...

Ayrıca ben DarioEmo'nun da söylediği Cump'lu bump'lu şarkıları sevmiyorum O müziği sen yapmıyosun bilgisayar yapıyo tabi gerçek müzik ne bunu bilmeyip SAÇMALAYANLAR'da bu Ve ismail YK tarzı müzik(özür dilerim Gerçek müzik :-[ ) dinliyo ...

1 - cump bump nedir ?
2- keşke darioEmo kadar düzgün eleştiri yapsan da güzel güzel tartışsak
3- şarkıyı da bilgisayra söyletebileceksen - hiç durma güzel bir albüm çıkar
4- gerçek müzik nedir ?
5 - eğer ismail yk denen adamı rapper sanıosan üstekilere cvp bile verme - umrumda olmaz

Çevrimdışı DoriaEMO

• Sadık Üye
tiesto gibi dj lerden bahsediyorsan onları techno muzik yaptıkları için konuya dahil etmedim rap dj olarak kayslay i biliyorum ama canlı dinlemedim video falan görmedim..

ben metal müzik dinleyen biriyim ama pc im de sagopa kajmer de var fuat da var arada bir dinlerim neden?? çünkü müzik gayet sağlam ses sistemim varsa biraz da bass yaptırmalıyım dimi??

ama sadece rap dinlemem zaten dinlenecek cok fazla kaliteli rapper yok..

önceden rap iyiydi ama 50 cent, the game vs gibi adamlar gangsta rap i canlandırdı..
dr.dre de bunu yapmıstı ama onun parcaları müzikalite olarak fena değildir..
metal dinlerim ama rap bilgimde iyidir..:)

Çevrimdışı MadnBad

• Kıdemli Üye
Renkler ve zevkler tartışılmaz.
Boşuna kırıyorsunuz birbirinizi.
 :palet: :nota:
If I could start my life from scratch
If I could take away the pain off my past
If I had another chance I would do just that
I'd give anything jus' to go right back.

Çevrimdışı aktiftablet

• Tiryaki
  • **
  • The only way you'll ever know, is to go, is to go!
Bilgi verici, ile öğretici arasındaki farkı ben de merak ettim.

Rap'e gelince sevmiyorumçünkü bana yaratıcılıktan uzak, ve tek düze geilyor.
Why did I have to leave my fears
Behind the hills of loneliness?
Why did I have to find her here,
who loved the black behind my mask?
Dreams of Sanity

Çevrimdışı pilot66_06

• Sadık Üye
ama sadece rap dinlemem zaten dinlenecek cok fazla kaliteli rapper yok..

aslında var da - tanımak öğrenmek zor - ben sürekli rap de dinlesem tanımadığım onlarca rapper var . aralarında çok kaliteli müzik yapanlarında olabileceğini düşünüyorum ...

önceden rap iyiydi ama 50 cent, the game vs gibi adamlar gangsta rap i canlandırdı..
dr.dre de bunu yapmıstı ama onun parcaları müzikalite olarak fena değildir..

bende gangsta rap i fazla sevmiyorum ... ama bazen fena da olmuyor
dr.dre yi görsem ellerinden öpecem  :P

Renkler ve zevkler tartışılmaz.

orası öyle ama tarzıma laf atılması hiç hoş değil - bu da bana cvp hakkı verir ...

Bilgi verici, ile öğretici arasındaki farkı ben de merak ettim.

Rap'e gelince sevmiyorumçünkü bana yaratıcılıktan uzak, ve tek düze geilyor.

bilgi verici ile öğretici arasında fark olduğunu söyleyen kim ? ben bilgi verici yerine eş anlamlı olan öğretici kelimesini kullandım o kadar ...
didaktik=öğretici=bilgiverici - oldu mu şimdi ?