Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz

Duyurular:

Çoğunluğu BÜYÜK HARFLERLE yazılmış başlık ve iletiler okunabilirliği olumsuz etkilemektedir ve ilan bölümü dışında yasaktır, özen göstermenizi rica ederiz...

Gönderen Konu: arabamı satıyorum. ikinci el ne alayım?  (Okunma sayısı 42437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sansal

• Meraklı
  • **
Ynt: arabamı satıyorum. ikinci el ne alayım?
« Yanıtla #140 : 18 Mart 2008, 17:02:26 »
Bu senin dediklerin bende varmı peki ? :D
P4 3.41; 2 GB Kingston 667 mhz; 256 Sapphire X1600XT; Asus P5B, 250 GB Seagate SATA 2.

cantekin67

• Ziyaretçi
« Yanıtla #141 : 18 Mart 2008, 21:38:09 »
Bu senin dediklerin bende varmı peki ? :D

Aracının performansından bahsediyorsan elbette iyi o araca göre, 82 kw lık motor yeterli iteklemeyi sağlar. Ağırlık dağılımı biraz dengesiz olması yüksek hızlarda ani frenajda oversteering'e sebep olabilir, birde mümkünse yüksek rpm'e çıkmamaya gayret et çünkü o motorda kullanılan teknoloji v-tech ile eşit değil pek.
Sırf güç kazanmak için katalitik konvertörü iptal ettirmemeye dikkat et :)

O fiyata göre herşey  bir kenara iyi bir araç.

Çevrimdışı Sansal

• Meraklı
  • **
« Yanıtla #142 : 19 Mart 2008, 13:45:46 »
katalitik kon. iptal ettirmeyi dusunmuyorum zaten. bikaç beygir için çevreyi dahada kirletmeye degmez. Ben kutu içi performans K&N hava filtresi taktırdım. Dediklerine gore 4-5 bg bir artış olmuş araçta. sence başka ucuza yapabileceğim işlem varmı ?
mesela oktan arttırıcı tabletler var. depoya atıyorsun benzinin oktanı artıyor performans yukseliyor. Bujilerim de orjinal bu arada.

birde eksoz sistemi nasıl olursa araç daha performanslı olur sence ?
ben komle yenıledim orjinali taktırdım. ama bildiğim kadarıyla daha geniş çıkışı olan eksozlar daha çok beygir gucu sağlıyormuş.
P4 3.41; 2 GB Kingston 667 mhz; 256 Sapphire X1600XT; Asus P5B, 250 GB Seagate SATA 2.

cantekin67

• Ziyaretçi
« Yanıtla #143 : 19 Mart 2008, 20:10:20 »
Elbette, manifoltdan değişen harici performans egzozları mevcut (yapıya göre değişir, 15-20 cm ileri), ancak düşük devirde güç kaybına sebep olabiliyorlar. Bujilerin için 4 tırnaklı bosh öneririm, peformansa etkisi var, ayrıca düşük rpm de yakıt tasarrufu sağlayabiliyorlar.

Ekstra güç için aracının ECU ayarlarıyla oynayabilirsin, yeni bir çip taktırabilirsin ancak ben bunu asla önermem. Çünkü özellikle uzun yolculuklarda çipler sorun yaratabiliyor. Dizeller için durum daha kritik.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2008, 20:13:54 Gönderen: cantekin67 »